Yiğit Bulut: Erdoğan için ölürüm

Kendisine atfedilen 'döndü' sözlerine yanıt verdi…

Yiğit Bulut: Erdoğan için ölürüm

Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut yeni görevi sonrası ilk kez ekranlara çıktı. Mehmet Ali Önel'in A Haber'de sunduğu programa katılan Bulut, yeni göreve getirilmesini yorumladı.

Bulut "Başbakan'ın takdiri ve Allah'ın kısmetiyle bu atama gerçekleşti. Artık geçmişe dönük fazla söylenecek bir şey yok." dedi. Programda "Bazı Alman ve İngiliz yayın kuruluşlarının bana saldırmasının ardında başka sebepler var." diyerek, bir zamanlar Hürriyet'in attığı "Tayyip'e şok ceza" manşetini gösteren Bulut "Erdoğan'a muhtar bile olmaz diyen yabancı medyanın Yiğit Bulut'a da saldırması gayet normal" ifadesini kullandı.

Ortadoğu topraklarına gelen liderlik fırsatının 150 yılda bir geldiğini ifade eden Bulut, Türkiye'nin son dönemdeki projelerinden heyecan duyulması gerektiğini anlattı.

Bulut, Türkiye'de son dönemde yapılanların gençlerin umurunda olmamasını eleştirdi. Bunun arkasında medyanın fikirleri itibarsızlaştırması olduğunu söyledi.

Medyada yoğun biçimde kara propaganda olduğunu anlatan Bulut, kendi üzerinde de yoğun saldırı olduğunu kaydetti. Bulut, mezara konduğu güne kadar doğru söyleyeceğini söyledi.

IMF anlaşmasını sabaha kadar düşünüp imzalamayan, ölmeyi göze alan bir liderin ülkenin kaderini değiştireceğine inandığını ifade eden Bulut, kendi kişisel tarihindeki kırılmayı da anlattı.

'ERDOĞAN İÇİN ÖLÜRÜM'

Eski dönemde yazdıkları hatırlatılan Bulut "Ben en büyük medyanın en tepesinde en fazla maaşı alırken neden bırakayım. Herkesin bir aydınlanma dönemi olur. Ben içinde bulunduğum yapının nasıl bir yapı olduğunu anlaya anlaya bu noktaya geldim. Biz de geçmişte kandırılmış olabiliriz. İnsan düşündükçe gördükçe bunların farkına vardıkça durduğu yerde duramıyor. Bugün Erdoğan için ölmek gerekirse ben ölürüm. Benim gibi milyonlar var. 2008 yılında IMF'yi kovduğu gün benim için vazgeçilmez lider oldu" dedi. Bulut "170 yıl sonra bir liderin çıkıp finansal esareti bitirmişse ben ölmeye hazırım" diye sözlerini tekrar etti.

Makamın önemli olmadığını yaşananların bir kurtuluş savaşı olduğunu ve Erdoğan'ın "dedemin boynundaki prangayı çıkardığını" öne süren Bulut, AKP'nin ekonomi politikası olmadığını iddia eden yazarlar olduğunu ve her şeyin Kemal Derviş'in icraati olduğunu eleştirdiğini söyledi. (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 12:04
YORUM EKLE