"Yerel seçimlerde oyumuz düşük çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir"

Selvi AKP içerisindeki erken seçim tartışmalarını yazdı

"Yerel seçimlerde oyumuz düşük çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, erken seçimle ilgili tartışmalar devam ederken ismini vermediği bir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın "Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir” dediğini aktardı.

Selvi'nin "Erdoğan’ın sorduğu kritik soru" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tartışmalarından duyduğu rahatsızlığı, "Nereden çıkıyor bu erken seçim tartışmaları" diye ortaya döküyor.

Bir genel başkan yardımcısı, "Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir" diyor.

Bunun üzerine Erdoğan, "Aynı kanaatte değilim. Erken seçim yok. Yerel seçimlerde çok çalışacağız. Oyumuzu yükselteceğiz" diye karşılık veriyor.

Bu diyalog 5 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında yaşanıyor. Ama devamı var. Erdoğan erken seçim hesaplarında şimdiye kadar hiç dikkate alınmayan ama çok önemli olan bir noktayı gündeme getiriyor.

Erken seçim konusunun konuşulduğu MYK toplantısında, "Benim görev sürem ne zaman doluyor?” diye soruyor. MYK üyeleri beklenmedik bu soru karşısında, ”2019’da” karşılığını veriyor. Erdoğan, ”Ee o zaman” anlamında başını sallıyor. “Niye öne alalım o zaman?” diye soruyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 18:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER