'Yaşasın IŞİD' diye bağıran polise soruşturma başlatıldı mı?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi...

'Yaşasın IŞİD' diye bağıran polise soruşturma başlatıldı mı?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Van’ın Başkale ilçesinde IŞİD’in Kobani saldırıları protestoları sırasında göstericilere “Yaşasın IŞİD” diye bağırdığı belirtilen polis memuruyla ilgili yasal soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle, Türkiye’de yaşanan Kobani eylemlerine ilişkin meclise soru önergesi verdi.

Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu’un yanıtlaması istemiyle şu soruları sordu:

- 7 Ekim 2014 günü IŞİD terör örgütünün Kobani’ye saldırılarının Van Başkale ilçesinde protestoları sırasında göstericilere ‘Yaşasın IŞİD’ diye bağıran polis memuru ile ilgili yasal soruşturma başlatılmış mıdır? Bu polis memuruna ‘Yaşasın IŞİD’ diye bağırması, provokasyonda bulunması için bir talimat mı verilmiştir?

- 7 Ekim günü Batman’da ellerinde pompalı tüfekler ve domuz bağları ile güpegündüz terör estiren kişiler kimdir? Bu kişilerin Hizbullah terör örgütü ile bağları var mıdır?

- Ellerinde pompalı tüfekler ve domuz bağları ile terör estiren kişilerden kaçı gözaltına alınmış ve Yetkili Savcılıklara sevk edilmişlerdir?

- Ölümlerle ilgili olarak Yetkili Savcılıklarca soruşturmalar başlatılmış mıdır?

- Yaşamını yitiren yurttaşlardan kaçı polis kurşunu ile yaşamını yitirmiştir?

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 22:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yurtsuz
yurtsuz - 4 yıl Önce

...sn. tanrıkulu, madem gensoru vereceksiniz; bari pkk taraftarlarının cami yakmalarını, derneklere saldırıp insanları silahlarla taramalarını ve linç etmelerini de gensorunuza ekleseniz, o zaman gerçekten biz de sizin tarafsız bir hukukçu ve siyasetçi olduğunuzu daha iyi anlayabiliriz.

turk gucu
turk gucu - 4 yıl Önce

...aynen sana katılıyorum yurtsuz

yurtlu
yurtlu - 4 yıl Önce

normalde işid ten nefret ederim ama bunların yaptığı satanistliklerden sonra işid e katılmayı düşündüm :) yani o polis in canına tak etmiş ki öyle söylemiş herhalde