Umut Oran: Şiddet yapanın alnını karışlarım!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yanıt…

Umut Oran: Şiddet yapanın alnını karışlarım!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran, Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a yönelik saldırıyı herkesten çok kendilerinin kınadığını belirterek, “Bırakın şiddet yapanın alnını öpmeyi, o kişinin alnını karışlarım" dedi.

Bekir Bozdağ, “Benim canımı, yediğim yumruktan çok CHP ’lilerin tavrı yaktı, incitti... CHP’lilerin, saldırganın bir alnından öpmedikleri kaldı” demişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, yaptığı yazılı açıklamada, "Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri"nde bir kişinin Bozdağ'a saldırmasıyla ilgili olayda, vatandaşla polisin karşı karşıya gelmemesi için çalıştıklarını, tansiyonu düşürdüklerini savundu.

Olaydan sonra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı geçmiş olsun demek için aradığını ancak ulaşamadığını bildiren Oran, şöyle devam etti:

"Bizler, asla şiddeti, fiziksel saldırıyı kabul edemeyiz. Kime yönelirse yönelsin, fiziksel saldırı, hukukun sustuğu, hakkın sustuğu bir alandır. Bizler 'incinsen de incitme' anlayışına sahibiz. Sayın Bozdağ'a yönelik saldırıyı herkesten ve her şeyden çok da biz kınıyoruz. Ancak Sayın Bozdağ'ın 'Neredeyse CHP'liler alnından öpecekti' şeklinde açıklama yapmasını da kınıyorum. Bırakın şiddet yapanın alnını öpmeyi, o kişinin alnını karışlarım."

Bozdağ'ın siyasi pozisyonu gereği bu tür sözler söylediğini ileri süren Oran, "Biz meşru alanın dışına çıkan herkesin de karşısındayız, herkesin en adil şekilde yargılanarak adaletin tecelli etmesini de istiyoruz. Bu noktada, CHP sanki hukuk dışı yöntemleri benimsiyormuş algısı üretmek için belli yayın organlarında kasıtlı olarak çıkartılan yorumları kınıyor, gerçeğe karşı saygısı olmayan bu anlayışı da reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bozdağ'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Oran, saldırının failinin adil bir şekilde yargılanarak hak ettiği cezayı almasını temenni ettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER