‘Terör ve şiddete karşı demokratik kamuoyu ortak tavır almalı’

EDP Genel Başkanı Ferdan Ergut, "ama ve fakat gibi gerekçeler yaratmadan ortak tavır almanın yolu bulunmalıdır” dedi…

‘Terör ve şiddete karşı demokratik kamuoyu ortak tavır almalı’

Eşitlik ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Ferdan Ergut yazptığı yazılı açıklamada, dün Ankara'nın göbeğinde patlayan bomba ve Siirt'te mutluluğu paylaşmak için bir araya gelen genç kadınlara yönelen saldırı bir kez daha yüreğimizi dağladı” dedi.

Ergut, “Bu insanlık dışı terörü planlayanları da, uygulayanları da insanlığın ortak değerlerinden nasibini almamış kişiler olarak görüyoruz” derken yaşamını yitirenler için üzüntülerini belirtip, yakınlarının derin acılarını paylaştıklarını vurguladı.

İktidarın vakit kaybetmeden ve herhangi bir bahaneye sığınmadan, bunu yapanların ve yönlendirenlerin yargı önüne çıkarılmalarını sağlaması gerektiğini hatırlatan EDP Genel Başkanı Ferdan Ergut, bu topraklarda terör ve şiddetin son bulması ve demokrasinin kök salması için asıl görevin demokratik kamuoyuna düştüğünü belirtti.

Ferdan Ergut, “İnsan varlığına ve değerlerine karşı şiddet ve terörü siyasetin bir aracı olarak gören zihniyete "ama" ve "fakat" gibi gerekçeler yaratmadan ortak tavır almanın yolu bulunmalıdır” dedi.

Ergut, başta Kürt Sorunu olmak üzere, Türkiye'nin en temel sorunlarının barışçıl çözümü istikametinde atılacak adımların başında, terör ve şiddete karşı alınacak bu tavrın geldiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE