'Tekmeci müşavir' Yusuf Yerkel dosyası kapandı

İdari soruşturma için zaman aşımı doldu…

 'Tekmeci müşavir' Yusuf Yerkel dosyası kapandı

Soma katliamının ardından bögedeki ziyaret esnasında kameraların ve onlarca tanığın önünde maden işçisini tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel hakkında idari soruşturma için zaman aşımı doldu ve dosya kapandı. Yerkel, idari olarak hiçbir ceza almayacak ve siciline işlenmeyecek.

T24'ten Tahir Alperen'in haberine göre Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in amiri olan Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga tarafından idari soruşturma bir ay içerisinde açılmadı. Bunun üzerine de dosya zamanaşımına uğradı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre olayın öğrenildiği tarihten itibaren 1 ay içerisinde idari soruşturma başlatılmaması halinde konu zamanaşımına uğruyor.

Ancak aynı kanun, devlet memurları hakkında suç olan bir fiille ilgili idari soruşturma açmayan amir hakkında sorumluluk doğuruyor.

Bu durumda Başbakanlık Müsteşarı’nın değişmesi durumunda, mevcut müsteşar Fahri Kasırga hakkında soruşturma açabilir. Ancak Yusuf Yerkel açısından konu kapandı. Yerkel, herhangi bir soruşturma geçirmediği için Başbakanlık Müşavirliği görevine devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 13:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
dumbala
dumbala - 6 yıl Önce

...i̇şte akp adaleti. adaleti̇ hazirla kalkın. her türlü zulüm bunlar için serbest. sadece bunların aleyhine slogan at terör suçu. i̇şte ileri demokrasi. parasız eğitim isteyeni neredeyse asacaklar.

SIRADAKİ HABER