Tehditler işe yaramadı... Yüksekova Erdoğan ve Davutoğlu’nu karşılamıyor

Erdoğan ve Davutoğlu bugün Yüksekova'da

Tehditler işe yaramadı... Yüksekova Erdoğan ve Davutoğlu’nu karşılamıyor

Yüksekova’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun ilçeye gelişlerini protesto etmek amacıyla esnaf kepenk açmadı. HDP-DBP ilçe örgütleri de Erdoğan ile Davutoğlu’nun karşılanmayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Hakkari Yüksekova Havalimanı açılış törenine katılacak.

YüksekovaHaber’de yer alan habere göre, Yüksekova’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun gerçekleştirecekleri toplu açılışlar nedeniyle ilçeye gelişleri, esnaf tarafından kepenk açılmayarak protesto edildi. İlçede fırın ve eczaneler dışında iş yeri açılmadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı Yüksekova’da 'açılış' için devlet kurumları seferber olmıştu. Valilik ‘mitinge katılım zorunluluğu’ getirmiş, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mitinge katılmayacak olanlarla ilgili ‘yasal işlem yapılacağı’ tehdidinde bulunmuştu. 


Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 12:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgürlük
Özgürlük - 5 yıl Önce

demokrasi dedikleri bu olsa gerek!!! Hersey zorla

Kazım
Kazım - 5 yıl Önce

kim kimi tehdit etti acaba...?
bölgeye havalimanı yalıpılıyor siz açılışa katılmayın diye tehdit ediyorsunuz.
ama katılım gayet güzel.. asıl sizin tehditiniz tutmadı.

linda
linda - 5 yıl Önce

Cumhurbaşkanı nin mitingleri ne katılımı arttırmak için valilik emirleri biliniyordu zaten.. Havaalanı açılışı ne Allah aşkına milletin vergileri ile yapılan yatırıma bak.. havaalanının ne katkısı olacak orada yaşayan halka.. kimse artık kanmıyor bunlara ayrıca katılımın fazla olması hiç bir şey ifade etmez oylarla oynamasınlarda gerçek güçlerini görelim

SIRADAKİ HABER