TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan HDP açıklaması

"Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan HDP açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gare'ye gittiğini iddia ettiği HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve hakların fezleke düzenlenen 9 HDP’li vekil ile ilgili açıklamada bulundu.

Şentop, "Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak" diyen Şentop, “Bir şey daha ifade edeyim cezaevlerinde bazı terör örgütü mensuplarına mektup kampanyalarıyla ilgili çalışmalar olduğunu ifade etmek isterim. Bununla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını ifade etmek isterim. Tüm bu konularda hukuk çerçevesinde gerekli en ağır cezalandırma işlemleri uygulanacaktır” diye devam etti.

Geçen hafta, HDP’li 9 vekil Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli, Pero Dundar ile Pervin Buldan hakkında fezleke düzenlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 20:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
nükte
nükte - 1 hafta Önce

hani bir hikaye var filleri terbiye etmek için fili küçükken bir çukura düşürüp aç susuz bırakıp hatta sadece gözleri olan kapalı bir elbise giyip fili döverlermiş.belli bir süre sonra o çukurdan kurtarıp yarasını sarar yiyecek içecek verip iyi davranırlarmış sonra fil onlara itaat edermiş.yani size eziyet edenle kurtaran kişi aynı sırf kendi otoritesini tanıtmak için türkiyede de bu çok yapılıyor.

SIRADAKİ HABER