Süleyman Soylu'dan Cumartesi Anneleri açıklaması

"İstismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik"

Süleyman Soylu'dan Cumartesi Anneleri açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumartesi Anneleri’nin 700. hafta eyleminin yasaklanmasına ilişkin açıklama yaptı. Soylu, “700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?" diye konuştu.

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini soran Cumartesi Anneleri, önceki gün Galatasaray Meydanı’nda 700. kez bir araya gelmek istemişti. Eyleme izin vermeyen polis, kayıp yakınları, milletvekilleri ve gazetecilere plastik mermi ve biber gazıyla müdehale etmişti. Müdahalede birçok kişi gözaltına alınmıştı. 

Soylu, Eğitim Daire Başkanlığı Durmuş Yalçın Konferans Salonu'nda düzenlenen "104. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı"na katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Cumartesi Anneleri’nin 700. gösterilerini yapmak istediklerini belirterek, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, şöyle devam etti:

"Bugün terör örgütleri, bu odaklar eliyle bir başka istismar alanı peşinde koşuyorlar, anne istismarı. Yapılmak istenen çok açıktır. Annelik kavramı üzerinden bir mağduriyet oluşturup, hem teröre bir mağduriyet maskesi giydirmeye çalışıyorlar, hem de toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar.”

Galatasaray Meydanı'nın, 'terör örgütlerinin sözde ortak meşruiyet alanı haline getirilmesine müsaade etmeyeceklerini' söyleyen Soylu, "Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin" ifadelerini kullandı.

Soylu şöyle devam etti:

“Hasan Ocak, Galatasaray Meydanı'ndaki eylemlerin başlama sebeplerinden sadece birisidir. Servis ediliyor. “Çok affedersiniz, bu kişiler, Eminönü Meydanı'nda gezerken mi kayboldu? Neden her şeyi açık açık konuşmuyorlar? “Hasan Ocak, TKP/ML Terör Örgütü üyesi değil miydi? Örgüt tarafından infaz edilmedi mi? “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde bu konuda dava açılmadı mı? Bu davada komisyona ifade veren bir başka örgüt üyesi, bu işin örgüt içinde bir infaz olduğunu anlatmadı mı? “Muhatapları bu dediklerimin detaylarını çok iyi bilirler. Bu ve bundan sonra bu eylemlere konu edilmiş kişiler, yasa dışı örgüt üyesi değiller miydi?"

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anneler
Anneler - 2 yıl Önce

Sen soysuzlugunu onurunu alcakligini namusuzlugunu koleligini kopekligini ispat ettin elbet devran sizin gibi serefsizlere dönecek

Anneler
Anneler - 2 yıl Önce

Hirantin oğlunu gozaltina almak isteyenler kopegin Hiranti öldüren itin yanındaki alcak değilmi planını böyle alcakca serefsizce devam ediyor it soylari

Anneler
Anneler - 2 yıl Önce

Sen Uşak köle onuruna koltuk için satan soysuz allahtan dileğim senin de resiminle sokakta annem dolaşır annen olmadı bu anların Ahi torunlarin evlatlarindan çıkar insallah seni saraya değil allaha havale ediyoruz iki yakan bir araya gelmesi köle so

SIRADAKİ HABER