Süheyl Batum NTV’de sahadan kaçtı

Ergenekon sanıklarını CHP’den vekil yapmayı öneren Batum, gelen tepkiler üzerine yeni bir söylem geliştirmeye çalıştı.

Süheyl Batum NTV’de sahadan kaçtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın milletvekili adaylığıyla ilgili ''Onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim'' şeklinde konuştu.

Daha önce, "Biz 50 bin kişiyle Silivri'ye gitseydik 'gelenler açıkta duracaklar, içeri kadar giremeyecekler' diye karar almaya cesaret edemezlerdi." diyen, Ergenekon sanıklarını CHP’den vekil yapmayı öneren Batum, gelen tepkiler üzerine yeni bir söylem geliştirmeye çalıştı.

SEMBOLİK OLARAK BİR ŞEY YAPALIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Ergenekon davasının tutuklu sanıkları gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın milletvekili adaylığıyla ilgili önerisinin bu kişileri cezaevinden kurtarmayı amaçlamadığını belirterek, ''Onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim'' şeklinde konuştu.

HİÇBİR TARTIŞMA OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Batum, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile aralarında hiçbir tartışma olmadığını söyledi.

Tanrıkulu'nun açıklamalarının son derece haklı olduğunu, kendisiyle aynı şeyi söylediğini belirten Batum, ''Ergenekon Davasının, başından bu yana oyun olduğunu söylüyoruz. Herkesi içine atıp, bütün hukuksuzlukları devam ettirip, 3,5 yıl insanları tutuklu yargılamak hukuka ayrı. Ergenekon'daki sürekli devam eden tutuklamalar da bu oyunun parçası. Sezgin, bunu söyledi'' dedi.

SEZGİN TANRIKULU DA AYNI DÜŞÜNÜYORMUŞ

Batum, milletvekili adayları konusunda görüşlerinin benzer olup olmadığı sorusuna, ''Kesinlikle benzer. O kişilerin kurtarılması için değil; çünkü anayasa açık, kurtarmak mümkün değil. Ne ile suçlandığını bilmeyen iki gazeteci orada. Türk toplumunun belirli bir bölümü, en azından yüzde 50'si yapılan rezilliğin, densizliğin farkında. 'Buna artık izin vermeyeceğiz' yönünde, sembolik olarak, bu ikisini milletvekili yapalım... Benimki bir öneri, onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim'' karşılığını verdi.

Bunun, bir kurtarma değil, prensip meselesi olduğunu kaydeden Batum, ''Ergenekon, Balyoz, KCK davalarında insanlar tutuklu. Peki Deniz Feneri Davası nerede? Bu dava için Hüseyin Çelik'in, Bekir Bozdağ'ın hiç konuştuğunu duydunuz mu?'' diye sordu. Bu sözleri “Acaba KCK davasından da vekil adayı yapmayı düşünüyorlar mı” sorusunu akla getirdi.

BATUM NTV’DE TARTIŞMAKTAN KAÇTI

Konu hakkında bu gece 21.00’de NTV’de Mirgün Cabas ve Avni Özgürel’in programına katılan Süheyl Batum, program boyunca agresif tavırlarıyla dikkat çekti. Kendi fikirlerini açıklama şansı veren NTV’ye, Mirgün Cabas ve Avni Özgürel’e sürekli hakaret etti ve taraflı olmakla suçladı. Oysa program besbelli ki, sıkışan CHP ve Süheyl Batum’a kendini anlatma fırsatı vermeyi amaçlıyordu.

Ayrıca Süheyl Batum’un “programı terk etme şantajı”yla diğer katılımcı Eşitlik ve Demokrasi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç’un programın başlamasına çok az kala katılımını engellediği öğrenildi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
halil erkmen
halil erkmen - 10 yıl Önce

programı izledim..
süheyl batum kendini rezil etti...
bunları bol bol konuşturmak ve herkese izletmek lazım...

demokrat insan
demokrat insan - 10 yıl Önce

başlık: süheyl batum sahadan kaçtı..
demokrat habere bakın hele... başlıkları buram buram demokratik...
bana göre de süheyl batum avni beyi ve ntv'yi rezil etti.. niye konuşma metninin belli kısımlarını kesmeden , yorumu seyredenlere bırakmıyorsunuz?

tahrip erboğan
tahrip erboğan - 10 yıl Önce

haberi okudum. böyle taraflı yazı görmedim. buranın adı demokrat haber değil yandaş haber olmalı

SIRADAKİ HABER