Soylu’dan Tezcan’a 'faşist diktatör' yanıtı: Hesabı sorulur

Soylu'dan Tezcan'a yönelik, “Anadolu'da şeytan dili derler böylelerine; hesabı sorulur” dedi

Soylu’dan Tezcan’a 'faşist diktatör' yanıtı: Hesabı sorulur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarını değerlendirdi.

Soylu, "Tam 11 seçimdir halkın oyuyla demokratik bütün değerlerle bütünleşerek ve buluşarak milletin takdirini kazanmış bir lidere, devlet başkanına, bir Cumhurbaşkanı'na yönelik bu sözler kelimenin tam anlamıyla şeytan dilliğidir. Anadolu’da şeytan dili derler böylelerine. Ve bunun hesabı sorulur çok açık ve net" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Ne demiş Süleymanpaşa Belediye Başkanımız; 'Faşist, diktatör' demiş. Kime demiş? AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a demiş. İddia bu. Şimdi Ekrem Başkan bu lafı dedi ya da demedi ben onu bilmem. Ama Tekirdağ meydanında ben söylüyorum, Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum, şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de” demişti.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Semineri'ne katılmak üzere Antalya’ya gelen Bakan Soylu toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ithamlarının sorulması üzerine Bakan Soylu, şöyle konuştu:

 "Bu edebe uygun olmayan sözlerin söylendiği gündür önemli olan. Tarihi bir projenin ülkemizin ve milletimizin ve bu coğrafyanın bir rüyasının gerçekle buluştuğu bir günde hem gündemi farklılaştırmak hem de yıllardır bu projeyi istemeyenlerin sözcülüğünü yapmak, işin birinci kısmı bu. İkinci kısmı da tam 11 seçimdir halkın oyuyla demokratik bütün değerlerle bütünleşerek ve buluşarak milletin takdirini kazanmış bir lidere, devlet başkanına, bir cumhurbaşkanına yönelik bu sözler kelimenin tam anlamıyla şeytan dilliğidir. Anadolu’da şeytan dili derler böylelerine. Ve bunun hesabı sorulur çok açık ve net. Şunu söylemek gerekir aslında bu berbat bir sicilin tezahürüdür. Nasıl berbat bir sicil tamda zihin kodlarında değerlendirdikleri bir anlayışı ifade etmeye çalışıyorlar"

"Bu ülkede bu sözlerle bir başbakan idam edildi" diye devam eden Bakan Süleyman Soylu, "Bir cumhurbaşkanı da hayatından bezdirildi. İdam edilen Adnan Menderes, bezdirilen ve ölüme yollanan da rahmetli Turgut Özal’dır. Aynen bu sözlerle. Şimdi bu vahşi taleplerinin bu dönemde geçerli olabileceğini düşünenler beyhude arayış içindedirler. 11 seçimdir milletin itibar ettiği ve kendi helal oylarıyla seçtiği ve 11 seçimdir de 11 yıldır Türkiye’yi başarıdan başarıya koşturmuş, ülkemizin cumhurbaşkanına yönelik bu sözleri elbette aslında onu seçenlere yönelik bir hakaret olarak algılıyoruz. Bu kadar açık ve nettir. Bizim memleketimizin geleceğiyle ilgili değerlendirmeler yapmamız gerekirken, maalesef gündemi bu noktayı taşımak isteyenlere de müsaade etmemek gerekir. Biz kendi uğraşımızı onlarla devam ettiririz, milletimiz kendi geleceğine baksın"

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER