Soylu'dan Akşener'e: Attığın adıma, söylediğin söze dikkat et

Soylu’nun hedefinde Meral Akşener vardı

Soylu'dan Akşener'e: Attığın adıma, söylediğin söze dikkat et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Araklı ilçe merkezinde konuşma yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e seslenen Soylu, “Meral Akşener, attığın adıma, söylediğin söze dikkat et. Tansu Çiller’e nasıl ihanet ettiğini, Devlet Bahçeli’ye niçin ihanet ettiğini, kimlerle pazarlık içinde olduğunu, bu ülkede sadece bir yere gelebilmek için bu ülkenin geleceğini kimlere teslim etmek istediğini söylerim, yazıklar olsun” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Karadeniz çocuğuyum” dediğini hatırlatan Süleyman Soylu, “İmamoğlu, ‘Ben de Karadeniz çocuğuyum.’ diyor. Hani, nerede Karadeniz çocuğusun sen? Karadeniz çocuğu bir koltuk için PKK’nın oyuncağı haline gelmez, PKK’nın Azrail’i haline gelir, oyuncağı olamaz” ifadelerini kullandı.

‘TRABZON, KILIÇDAROĞLU’NUN KUKLASINA İNANMAZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Trabzon’da miting yaptığını hatırlatan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Geçen günlerde buraya Meral Akşener gelmiş. Şimdi bir şey söyleyeceğim, 6 ay bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapamadı. Bulunduğu yerde 6 aydan fazla duramaz. Bir taraftan FETÖ’nün kumpasında olacaksın, bir taraftan bu ülkede yalan söyleyeceksin, Cumhurbaşkanımızın laflarını milletimize farklı bir şekilde ifade etmeye çalışacaksın, bir taraftan da Kılıçdaroğlu’nun kuklası olacaksın. Kılıçdaroğlu’nun kuklasına ne Trabzon inanır ne Araklı inanır, hadi oradan.”

‘AKŞENER MİLLETİMİZE İHANET EDİYOR’

“Doğru Yol Partisi’nde Meral Akşener’le siyaset yaptım, Tansu Hanım’a ihanet etti. Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, Devlet Bahçeli’ye ihanet etti” diyen Soylu, “Bugün de milletimize ihanet ediyor. Hadi ‘Yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. Trabzon’a gelip de birilerinin aleyhinde konuşmak olmaz, kimlerle iş tuttuğunu 28 Şubat sürecinde söylerim” şeklinde konuştu.

Akşener’in kimlerle pazarlık yaptığını açıklayabileceğini savunan Soylu, “Meral Akşener, attığın adıma, söylediğin söze dikkat et. Tansu Çiller’e nasıl ihanet ettiğini, Devlet Bahçeli’ye niçin ihanet ettiğini, kimlerle pazarlık içinde olduğunu, bu ülkede sadece bir yere gelebilmek için bu ülkenin geleceğini kimlere teslim etmek istediğini söylerim, yazıklar olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 12:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
ATEİST
ATEİST - 2 yıl Önce

Bakın bu SOYSUZ varya bu SOYSUZ yeni bir aklınça santaj yapıyor .Diyorki ,HADİ BAKALIM TERÖRİST CENAZESİNE GİTSİNLER GİDEBİLİYORLARSA diye santaj yapıyor ..Eyyy şerefsiz namussuz soylu bizlerde diyoruzki elinden geleni yanına koyma terörist dediğin TANRI KULLARI TEK ŞEHİT OLMASIN işte o zaman gitmiyeceğiz .Ama sen geberdiğin zaman akp tililer gitsin senin cenazene destekliyeceğiz çünki Sade Türkiyde deyil dünya bir MİKROPTAN kurdulduğu için .

SIRADAKİ HABER