Sırrı Süreyya'dan Sarıgül'e hodri meydan

Sarıgül, 'Kürtlerin büyük bölümü bana oy verecek' demişti…

Sırrı Süreyya'dan Sarıgül'e hodri meydan

CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, “Sırrı Süreyya Önder dedi ki ‘Sarıgül Allah’ı da Atatürk’ü de bıraksın benim karşıma gelsin.’ Kürtlerin çoğu Şafi’dir. Büyük bir bölümü bana oy verecek. Önder değil kim derse desin hepsi yüzde 100 bana oy verirler. Onlarda çok emeğim var. Kürtler’de yaş ortalaması 35’in üzerinde olanlar bizimle beraber' değerlendirmesinde bulunmuştu.

ŞEHRE VE İNSANA BAKIŞIN DARLIĞI ORTADA

Sarıgül’ün bu sözlerine Sırrı Süreyya Önder cephesinden sert cevap geldi. haberartibir.com.tr ’ye konuşan HDP İstanbul Belediyesi Eş Başkan adayı Sırrı Süreyya Önder, Sarıgül’ün kullandığı dilin yanlış bir dil olduğunu kaydetti. Önder, “Türkiye nüfusunun yüzde 70’i 35 yaşın altında. ‘Kürtler’in büyük çoğunluğu şafidir’ ifadesi sorunlu bir ifadedir. Kürt halkı ne zamandan beri mezhebe ya da dine göre oy verir oldu. Bu yaklaşım şehre ve insana olan yaklaşımın darlığını göstermek bakımından da manidar” dedi.

BİR TANE SİVİL CUMA NAMAZINA KATILDI MI?

Önder, şunları söyledi; Mustafa Sarıgül, Kürtlerin ana dilde eğitim haklarını savundu da biz mi görmedik. 3 yıl boyunca her yıl sivil Cuma namazları oldu, acaba bir tanesine katıldı mı? Yoksa danışmanlarını mı gönderdi?

BİR EV ÖDEVİ VEREYİM

Tamponundan atıp, danışmanlarının ellerine tutuşturduklarını söyleyen Sarıgül’e ben bir ev ödevi vereyim şimdi:

Ebu Abdullah Muhammed bin İdris eş-Şafıî'nin hayatını, ilmihalini, ehli sünnet ve cemaat neye deniri; geri kalan 3 ehli sünnet mezheplerinin neler olduğunu; kitap, sünnet, kıyas ve icma meselelerine çalışıp gelsin.

31 MART’TA ŞİFASIZ BİR DERDE DÜŞECEKLER

Buradan hodri meydan diyorum. Çıkalım istediği televizyon kanalında tartışalım. Bu kıyağımı da unutmasın. 31 Mart’ta siyaseten şifasız bir derde düşecekler.

SARIGÜL'E BİR UYARIM VAR

Bu arada Kürtlerin kendisine oy vereceğini söyleyen Sarıgül’e bir uyarım var. Aman bu sözleri Emine Ülke Tarhan, Birgül Ayman Güler, Haluk Koç, İsa Gök, Aytun Çıray duymasın. Dikenleri tüy tüy olur…(haberartıbir)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 14:19
YORUM EKLE