Sırrı Sakık'tan HDP logosunu değiştiren ATV'ye tepki: Tetikçi

"O amblemin içerisine koydukları bomba bizden o kadar çok hayat aldı ki"

Sırrı Sakık'tan HDP logosunu değiştiren ATV'ye tepki: Tetikçi

 HDP'li eski milletvekili Sırrı Sakık, HDP'nin kapatılması çağrısıyla ilgili haberi parti logosuna el bombaları ve kurşunlar yerleştirerek sunan ATV'yi tetikçilik yapmakla suçladı.

Hacı Bişkin'in Gazete Duvar'da yer alan haberine göre "Partimizim ambleminin içerisine koydukları o bombalar hep bizi öldürdü" diyen Sakık şöyle devam etti:

"1990'dan bugüne kadar pek çok olay yaşandı. O amblemin içerisine koydukları bomba bizden o kadar çok hayat aldı ki... Bu yaşanmışlıkların canlı tanığıyım. 1994 yılında DEP döneminde genel merkezimizde o bomba patladı. Orada arkadaşlarımızı kaybettik. O bombadan saniyeyle kurtuldum. Telefonunda Kürtçe melodi çalındı diye bıçaklanan annelerimiz oldu. İl ve ilçelerimize saldırılar oldu. Köylerimizde o bombaları patladı, insanlarımız o bombalardan hayatını kaybetti. Bunlar haber kanalı değil. Bunlar tetikçi. Utanmadan bir partinin ambleminin içerisine bomba koyarak bir partiyi terörize etmeye çalışıyorlar. Bizler bu zihniyeti yakından tanırız."

18 ŞUBAT 1994'TE DEP'E BOMBALI SALDIRA DÜZENLENDİ

Demokrasi Partisi'ne (DEP) 18 Şubat 1994’e bombalı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda bir kişi ölmüş, ikisi ağır 16 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 15:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
buna konuşsunlar
buna konuşsunlar - 10 ay Önce

asıl ülkeyi kışkırtan terörize eden proveke eden bunlar.azmettirici olarak suçta işliyorlar anayasaya göre ülke çalışacak vergi ödeyecek hep bunlar iktidarda olup bir el yağda bir el balda olacak yok öyle yağma.

Sabah
Sabah - 10 ay Önce

Bu ATV gibi yalaka,kendini 5kuruş paraya kiralatmış sözde kanallar halkın değerlerine bu şekilde hakaret etmeklen bir yere varamazlar.bunu onlarda biliyor.

SIRADAKİ HABER