Şırnak Valisi'nden Abdullah Öcalan'a övgü

Şırnak Valisi Hasan İpek, 'çözüm süreci'ne işaret etti, 'Öcalan'ı takdirle karşıladığını' belirtti...

Şırnak Valisi'nden Abdullah Öcalan'a övgü

Şırnak Valisi Hasan İpek, 'çözüm süreci'yle ilgili “Başbakanımız Tayyip Erdoğan’a ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan’ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Kürt halkı bekliyor. Türk halkı bekliyor. Tüm Türkiye ve dostları bunu bekliyor.” dedi.

DHA’da yer alan habere göre; Şırnak Valisi Hasan İpek, 2 öğrenciyi ödül vermek için makamında kabul ettiği sırada müzakere sürecine ilişkin, Başbakan Erdoğan’ı ve PKK lideri Öcalan’ı takdirle karşıladığını belirtti.

Şırnak Valisi Hasan İpek, 10′uncu Uluslararası Tasarım Olimpiyatları proje yarışmasında dünya ikinciliğini kazanan Kumçatı Vali Aydın Arslan Yatılı İlköğretim Okulu öğrencisi Hüseyin Bengi ile Uluslararası Düş Çizgisi Tasarım Olimpiyatı’nda dünya üçüncüsü olan Cizre Kaymakam Mamin Heybet Ortaokulu öğrencisi İbrahim Olurluk’u makamında kabul edip altın ile ödüllendirdi.

Vali İpek, Şırnak’ın çözüm sürecinin nimetlerinden faydalanmaya başladığını belirterek, “Eğitimde sporda, kültürde güzel gelişmeler oluyor. Bugün de hem dünya ikincisi ve üçüncüsü gençlerimizi görüyoruz. Güzel düşüncelerle keşifler yapmışlar. Gençlerimizin çocuklarımızın iyi eğitim alması için ve insanlığa faydalı gençler yetişmeleri için çok ciddi gayret sarf ediyoruz.” dedi.

Vali İpek şöyle devam etti:

“Daha önce de açıklamıştım. Yani çocuk yaştaki gençlerin savaşmak için götürülmesi uluslararası sözleşmelere aykırı bir tutumdur. Gençlerimizin dünya başarıları elde etmeleri gerekmektedir. 18 yaşından sonra politika yapma önleri açıktır. Yakında bu yaşta seçme ve seçilme hakkına sahip olacaklar inşallah. Bu anlamda gençlerimiz kutluyorum. Bu çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Tayyip Erdoğan’a ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan’ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Halkın bu yoğun ilgisine hiç kimse karşı çıkmasın istiyorum. Lütfen bin yıllık kardeşliği yeniden tesis etmek için bu güzel adımı devam ettirmelerini temenni ediyorum ve bekliyorum. Şırnak halkı da bekliyor. Kürt halkı bekliyor. Türk halkı bekliyor. Tüm Türkiye ve dostları bunu bekliyor.” (İMC)

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 09:37
YORUM EKLE