Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti

Tanrıkulu: Bu tatsız günler elbet geçer, yaşam ve güzellikler baki kalır

Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı bugün ziyaret etti.

HDP'li milletvekilleri Adalet Bakanlığı'nca uygulanan cezaevi ziyaret yasağı gerekçe gösterilerek şimdiye kadar Demirtaş ve diğer tutuklu milletvekillerini ziyaret edemezken, Tanrıkulu'nun ziyareti Demirtaş'a yapılan ilk milletvekili ziyareti oldu.

Sezgin Tanrıkulu, ziyaret sonrası paylaştığı tweette "Edirne'ye geleceklere ciğerci Bahri beyi öneriyorum. Her şey çok güzeldi. Bu tatsız günler elbet geçer, yaşam ve güzellikler baki kalır" ifadelerine yer verdi.

'ŞAPŞİK'E SELAM SÖYLE'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ziyaret haberleri üzerine "Sezgin Tanrıkulu Demirtaş'ı hapishanede ziyaret etmiş... CHP'liler içinize sindi mı? Tanrıkulu HDP'ye geçsene..." diye yazdı.

Bu tweet'e yanıt veren Tanrıkulu, Demirtaş'ın Melih Gökçek ile ilgili sözlerini de aktararak "Madem yazdın, üzerimde kalmasın; 'Şapşik'e selam söyle, çıkınca muhabbete devam edeceğiz' dedi." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 18:51
YORUM EKLE