Sezgin Tanrıkulu: Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme gibi bir görevi yok

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Sezgin Tanrıkulu: Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme gibi bir görevi yok

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, partisinde görev yapan bir siyasetçinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü iddiasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme veya o süreci etkileme gibi bir görevi yoktur, siyasi teamüllerde de böyle bir şey olmamıştır" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tanrıkulu, bir gazetecinin "Gazeteci Rahmi Turan, CHP'nin önemli bir isminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü, Erdoğan'ın bu kişiye CHP Genel Başkanı olması konusunda kendisini destekleyebileceğiyle ilgili bir yazı yazdı. Bu kim, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, şunları söyledi:

'BU ÇOK VAHİM BİR İDDİA'

"Ben de gazetede okudum. Rahmi Turan, tecrübeli bir gazeteci. Herhalde sağlam bir kaynağa dayanmadan bunu yazmaz. Bu kişinin kim olduğundan öte Sayın Cumhurbaşkanı'nın sözleri vahim. Görüştüğü muhatabına söylediği 'sen niye aday olmuyorsun? Aday ol, seni destekleyelim.' sözleri doğruysa, bu çok vahim bir iddia. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda açıklama yapmalı. CHP Genel Başkanı'nın kim olacağına kurultay karar verir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın CHP Genel Başkanı'nı tayin etme veya o süreci etkileme gibi bir görevi yoktur, siyasi teamüllerde de böyle bir şey olmamıştır. Bunu tersinden okuduğumuzda, Genel Başkanımızın nasıl etkili bir siyaset yaptığı ortaya çıkmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 11:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osmanözberk
Osmanözberk - 1 yıl Önce

Ulan polemiğe bayılıyorsunuz gerçek dışı ne varsa ilgileniyorsunuz

SIRADAKİ HABER