Selvi'den operasyona sert tepki: Türkiye bu operasyonla dünyaya rezil oldu

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi'den 14 Aralık operasyonuna sert tepki

Selvi'den operasyona sert tepki: Türkiye bu operasyonla dünyaya rezil oldu

AKP hükümetinin medyadaki önemli destekçilerinden Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, Fethullah Gülen Cemaati’nin yayın organlarına yapılan operasyonu sert bir dille eleştirdi. Selvi, ”Yaptıkları Türkiye’yi dünyaya rezil etmekten başka bir işe yaramadı” ifadesini kullandı.

"Tek kelime ile yanlış" başlıklı yazısında, Zaman Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ve STV yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın gözaltına alınmasına ‘üzüldüğünü‘ söyleyen Selvi, ”Ayrıca operasyonun şeklini de doğru bulmuyorum. Lafı eğip bükmeyi sevmem. Aynen Ergenekon operasyonu kapsamında Ahmet Şık’ın, Müyesser Yıldız’ın, Türkan Saylan’ın gözaltına alınmasını doğru bulmadığım gibi” ifadelerini kullandı.

'GAZETECİLERİN NE SUÇU VAR?'

Selvi, basın kuruluşlarının bu şekilde hedef alınmasına karşı çıktı. Yeni Şafak yazarı şu ifadeleri kullandı:

Ama Zaman ve STV yöneticilerinin gözaltına alınması ne anlama geliyor?  Zaman Gazetesi’ne giderek polislerin Ekrem Dumanlı’yı polis otosuna bindirmeleri doğru mu?  Basına baskı yapılıyor diye dünyayı ayağa kaldıranların ekmeğine yağ sürülmedi mi?  Bu operasyonu yapanlar nasıl bir algı yönetimine hizmet ettiklerinin farkında mı? Yaptıkları Türkiye’yi dünyaya rezil etmekten başka bir işe yaramadı.

Ayrıca bir gazete binasından bir gazetecinin bu şekilde gözaltına alınmasına kimse itiraz etmese ben itiraz ederim. Yapılan doğru değil.

Şiddete bulaşmadığı, sahte suç ve delil üretmediği sürece gazetecilerin, ne suçu var? Kurtlar Vadisi’nde işlenen her konudan dolayı kanal yöneticilerini mi içeri alıyorsunuz?

OPERASYONLARI 'ERGENEKON OPERASYONLARI'NA BENZETTİ

Selvi, yazısında ayrıca, ‘paralel’ operasyonlarını Ergenekon operasyonlarına benzetti ve şunları söyledi:

Dikkat ederseniz bir süreden beri paralel yapıya ilişkin yazılar yazmıyorum. Çünkü geçmişte Ergenekon’da olduğu gibi şimdi de paralel yapı diye bir çuval açıldı içine herkes doldurulmak isteniyor. Bunun paralel yapıyla mücadeleye zarar verdiğine inanıyorum. Ve buna karşı çıkıyorum.

Çok açık ve net olarak belirtmek istiyorum ki, Zaman Gazetesi basılarak Ekrem Dumanlı’nın, STV’den Hidayet Karaca’nın alınması yanlış. Kim yaparsa yapsın yanlışa itiraz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 14:39
YORUM EKLE