Seçmenin "asla oy vermem" dediği partiler

Metropoll Araştırma'nın her ay düzenli olarak yaptığı "Türkiye'nin Nabzı" anketinin şubat ayı sonuçları açıklandı

Seçmenin "asla oy vermem" dediği partiler

Metropoll'un araştırmasına göre, seçmenin "Asla oy vermem" dediği siyasi partiler arasında yüzde 26,4 ile AKP ilk sırada, yüzde 26 ile de HDP ikinci sırada yer alıyor. 

Metropoll Araştırma'nın her ay düzenli olarak yaptığı "Türkiye'nin Nabzı" anketinin şubat ayı sonuçları açıklandı. Katılımcılara, "Asla oy vermem dediğiniz bir siyasi parti var mı, varsa hangisi?" diye soruldu. 

Anketin sonuçlarına göre, seçenin yüzde 26,4'ü, "AKP'ye asla oy vermem" derken, yüzde 26'lık kesim ise HDP'ye oy vermeyeceğini söylüyor. 

CHP'ye asla oy vermeyeceğini söyleyenlerin oranının yüzde 12,8 olduğu, "Cevap yok" diyenlerin oranının da yüzde 24,4 olduğu görülüyor.

AKP'li seçmenin yüzde 30,9'unun CHP'ye, CHP'li seçmenin ise yüzde 60,4'ü AKP'ye, yüzde 14,3'ü HDP'ye 'asla oy vermeyeceğini' ifade etti.

HDP'li seçmenler arasında 'AKP'ye oy vermeyeceğini' söyleyenlerin sayısı yüzde 64,1, MHP'ye oy vermeyeceğini söyleyenlerin sayısı ise yüzde 13,1 olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
buda önemli bir kriter
buda önemli bir kriter - 1 ay Önce

yüzde 50+1 lik başkanlık sisteminde istenmeyende olmuyacaksın ilk tur için bunlar önemli rakamlar değil ikici turda kalan iki rakipten hangisi daha çok ülkenin yarıdan fazlası istemiyorsa iktidar olamıyor.millet normalde oy vermesede ikici turda sevmediği partinin rakibine oy verebilir.

denge denetleme işi nasıl mümkün
denge denetleme işi nasıl mümkün - 1 ay Önce

halkımız takım tutar gibi tek bir partiye oy vermeyip hele hele bu sistemde biraz strateji uygulayıp hükümette başka partiye mecliste milletvekiline başka partiye oy verselerdi eğer bir denge oluşurdu.böylelikle hükümet bu kadar kafasına göre hareket edemezdi.bunda sonraki seçimdede böyle bir strateji uylayabilir.güç insanları yozlaştırır illaki bir denge koymak gerekiyor.

SIRADAKİ HABER