Sarıgül'den ilk açıklama: Manidar

'Cevabı sandıkta alacaklar'...

Sarıgül'den ilk açıklama: Manidar

Mustafa Sarıgül TMSF’nin tüm mal varlığına haciz ve tedbir kararı koymasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sarıgül, 'Cevabnı 30 Mart akşamı sandıkta alacaklar.' dedi.

Sarıgül açıklamasında şunları belirtti:

"Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, öğrendiğim kadarı ile 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provakasyondur. Ben TMSF’den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almış değilim.

Bugün avukatım vasıtası ile resmen TMSF’ye başvuru yaparak, benim borçlu olduğumu gösteren bir belge varsa örneğinin tarafıma verilmesini istedim.
Ancak böyle bir belge verilemedi, çünkü böyle bir husus kesinlikle söz konusu değildir. Bu olay tamamen, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir. Halkın güvenini kaybederek şahsıma yönelik bu siyasi saldırıyı yapanlar, bunun cevabını 30 Mart akşamı sandıkta mutlaka alacaktır."

Mustafa Sarıgül'ün avukatı Murat Hazinedar ise TMSF'nin Sarıgül'ün mal varlığına el koyma kararıyla ilgili şunları söyledi: "Bize ulaşan birşey yok. Bir bakanın demesi gibi "zamanlama çok manidar". Bunun herhangi bir gerçekliği yok. TMSF birşeyler karıştırıp.. Belki bu sürece dair başkanın itibarsızlaştırmasıyla ilgili bir girişim olabilir. Böyle bir borç yok. Neye dayandırıldığını bilmiyoruz şu anda. Bunun güncel siyasete yönelik bir işlem olduğunu düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 15:44
YORUM EKLE