Sarıgül'den Erdoğan'a jet yanıt

Haluk Koç da sert yanıt verdi…

Sarıgül'den Erdoğan'a jet yanıt

CHP İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkındaki iddialarını hemen açıklamasını istedi.

Mustafa Sarıgül, twitter'dan verdiği yanıtta şöyle yazdı:

“Boğazına kadar yolsuzluğa batmış olanlar kaybedenlerin telaşı içindedirler.

İftiralarla iktidarını korumaya çalışanlar tarih önünde hesap vereceklerdir.

Pazar günü Kocamustafapaşa'da yurttaşlarımla birlikte olacağım. 11 yıl bekledin! 2 gün daha bekleme! Ne açıklayacaksan açıkla!”

CHP’DEN ERDOĞAN’A SARIGÜL YANITI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Haluk Koç da, Başbakan Erdoğan’ın Mustafa Sarıgül ile ilgili iddialarını hemen açıklaması gerektiğini söyledi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın Brüksel dönüşünde CHP’yi hedefine koyarak açıklamalarda bulunduğunu belirten Haluk Koç, TIR’larla ilgili Başbakan’ın açıklamalarını eleştirerek, “Öncelikle CHP’yi, Genel Başkanı’nı ve açıklama yapanları bu TIR olayları ile ilgili Türkiye’yi dışarıya jurnallemekle şikayet ediyor. MİT, bir Milli İstihbarat Teşkilatı olmaktan çıkartılmış, Başbakan’ın özel amaçlarına dönük bir kurum haline getirilmiştir. Özel bir koruma kanunu ile Başbakanın verdiği görevi yerine getirmiştir. Başbakan o TIR’larla Suriye’ye ne göndertiyor, eğer içinde insani yardım varsa aranmasından niye gocunuyor? Müslüman kanını akıtacak silahlar var içinde” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKAN SAVAŞ SUÇLULUĞUNA DOĞRU İLERLİYOR”

“O silahlar nereye gidiyor, şimdiye kadar ne kadar gitti. Yakalanmayan kaç tane TIR var. Başbakan buradan CHP’ye suç çıkartıyor. Başbakan savaş suçluluğuna doğru ilerlemekte mazur görmüyor” açıklamasında bulunan Haluk Koç, dünyanın Başbakanı teröre destek veren bir siyasetçi olarak tanımladığını söyledi. Koç, Başbakan Erdoğan’ı terör örgütlerinin sponsorluğunu yapmakla suçladı.

“ELİNİ TUTAN YOK HEMEN AÇIKLA”

Başbakan Erdoğan’ın Mustafa Sarıgül ile ilgili sözlerine yönelik olarak açıklamalarda bulunan Haluk Koç, Başbakan’dan ne biliyorsa hemen açıklamasını istedi.

Haluk Koç, “Sayın Başbakan, Deniz Baykal’ın adını dahi ağzına alma, sana birkaç gömlek fazla gelir bu iş. Şu ana kadar bilip de yapmadığın ne varsa eline yüzüne dursun. Zevahiri kurtarmak için her köşeden ateş etmeye çalışıyor. Şimdi utanmadan Deniz Baykal’ın adını ağzına alıyorsun. Ne geliyorsa elinden ardına koyma, bugüne kadar neden yapmadın. Kasetten bahsediyor ama konuşma tapeleri duruyor ortada. Senin kızın ‘amca’ diyor anneleri ile beraber beğendikleri villanın konuşlandırılması için taleplerini bildiriyor. Başkası sana telefon açıyor ‘ağabey, hallettik’ diyor. Sen bunlara cevap ver önce.

Herhalde eline yeni anket tutuşturdular, ‘Mustafa Sarıgül ile ilgili iddialar var, Pazara kadar açıklamazsan ben açıklarım’ diyor. Elini tutan yok, CHP burada, Mustafa Sarıgül İstanbul’da, ne biliyorsan hemen açıkla. Elinde ne delil varsa hemen ortaya koymazsan namertsin. Şantaj, tehdit bir Başbakan’a yakışır mı? Sayın Başbakan şunu iyi bilsin, CHP tarihin hiçbir döneminde önüne getirilen zorbalıklara boyun eğmemiş bir partidir” diye konuştu.

“BÖYLE HSYK OLMAZ”

HSYK Yasa Teklifi ile ilgili herhangi bir uzlaşma olup olmadığı yönünde sorulan sorulara cevap veren Koç, “Teklif geri çekilmedi, görüşmeler devam ediyor. CHP, Başbakan’ın yanar döner tavırları ile kendi çıkarına göre gelişen olayları yorumlamasıyla hareket edecek bir parti değildir, ilkeleri vardır. Bizim istediğimiz açık ve nettir, HSYK Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu Kriterlerine göre, AB standart hukuk normlarına göre, yargıç teminatı, yargı bağımsızlığı sağlanmış şekilde yapılandırılması yönündeki tutumuz açık ve nettir. ‘RTÜK benzeri bir yapı oluşturalım’, her birinin yakasında bir parti rozeti, böyle HSYK olmaz. Başbakan parmak çoğunluğuna dayalı bir HSYK’yı getirmek istiyor”.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 21:48
YORUM EKLE