Saray'dan 'görüşme' iddiasına ilişkin yeni açıklama

Rahmi Turan, yanıltıldığını ifade ederek özür dilemişti

Saray'dan 'görüşme' iddiasına ilişkin yeni açıklama

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın CHP'li Muharrem İnce'nin Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı ile görüştüğü iddiasına ilişkin tartışmalar sürüyor.

Kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu açıklayan Rahmi Turan, yanıltıldığını ifade ederek özür dilemişti.

Talat Atilla ise, haberini CHP’li yetkililer ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattığını öne sürmüştü.

Gazeteci İsmail Saymaz ise, CHP’li Tuncay Özkan ile görüştüğünü ifade ederek, Kılıçdaroğlu’nun Talat’la 7 yıldır görüşmediğini ve haber için aranmadığını aktarmıştı.

CHP’deki tartışmalara ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Beştepe’ye iddia edilen ziyaretin gerçekleşmediğini söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili geçtiğimiz günlerde ortaya atılan mesnetsiz iddianın haber kaynağı olarak gösterilen şahıs tarafından yapılan son açıklama hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Ziyaretçi Kabul Programı’na bahsigeçen plakalara sahip herhangi bir araç kaydı söz konusu değildir. Türkiye kamuoyunu böylesi bir gündemle manipüle etmeye algı operasyonlarıyla demokratik siyasetimize gölge düşürmeye çalışanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER