Sakık: Silahları toprağa gömeceğiz

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Ağrı eski Valisi Mehmet Tekinarslan için verilen veda yemeğinde konuştu, ‘Türkiye'de barış ve kardeşliği inşa edeceğiz’ dedi

Sakık: Silahları toprağa gömeceğiz

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, 'Türkiye'ye barış ve kardeşliği inşa edeceğiz, silahları toprağa gömeceğiz' dedi.

Valiler kararnamesi ile merkeze alınan Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan için verilen veda yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Sırrı Sakık şunları söyledi:

"Bir arada yaşamak zorundayız. Bir arada var olacağız. Farklı düşünce ve inançlarımız olabilir. Ama hepimiz bu toprakların evlatlarıyız. Bu topraklarda hayat bulmak için çabalıyoruz. Bu topraklarda barışın hayat bulması için bir görev üstlenerek geldim. Sayın valimizle de böyle kavgalı-gürültülü bir dönemde tanıştık. Zaman zaman bir birimize sesimiz de yükseldi. Ama sonra kentin selameti için ortak paydalarda buluştuk. Barış, huzuru yakalamak adına, Ağrı adına iyi bir birliktelik yakaladık. Bu topraklarda en az benim kadar barışın ve kardeşliğin hayat bulması için çaba sarf ettiğini gördüm. Sayın valimiz gitse bile eminim ki yüreği hep bu kentte olacak. İnşallah önümüzdeki dönem bu kentte barışı ve kardeşliği inşa edeceğiz.

‘SİLAHLARI TOPRAĞA GÖMECEĞİZ’

Tüm Türkiye’ye barış ve kardeşliği inşa edeceğiz, silahları toprağa gömeceğiz. Barış ve kardeşlik sloganlarını hep bu kentte yükselteceğiz ve sayın valimizi de inşallah daha güzel bir yerde görerek bu kentte davet edeceğiz. Bu kentte barışın kardeşliğin hayat bulması için hepimize önemli görevler ve sorumluluklar düşüyor. Sadece seçilmişlere değil, burada görevde bulunan STK’lar ve bütün meslek kuruluşlarına hepimize tek tek görev düşüyor."

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 16:45
YORUM EKLE