Sakık: Ağrı'yı da, Kars'ı da, Muş'u, Bingöl'ü ve Bitlis'i de alacağız!

Sırrı Sakık, ‘Yoksa benim burada ne işim var’ dedi…

Sakık: Ağrı'yı da, Kars'ı da, Muş'u, Bingöl'ü ve Bitlis'i de alacağız!

BDP Ağrı Belediye Başkan Adayı Sırrı Sakık, seçim bölgesi Ağrı'ya geldi. Sakık, havaalanında BDP İl Başkanı Halef Keklik, BDP ilçe belediye başkan adayları, parti üyeleri ve binlerce kişi tarafından karşılandı.

Havaalanından karşılanan Sakık, Erzurum Caddesi Dörtyol kavşağında kurulan miting alanına getirildi.

Temiz, şeffaf bir belediyecilik anlayışı güdeceklerini belirten Sakık şöyle konuştu:

"30 Mart'ta sandığa gidiyoruz, kimlik kaderimizi belirlemek için. Öcalan 21 Mart'ta ne dedi, demokratik siyaset esastır. Silahlara veda edeceğiz, siyaset yapacağız ve kendimizi yöneteceğiz. 30 Mart'ta burada belediyeyi sizlerle beraber yöneteceğiz. 30 Mart'ta sadece eş bakanlar, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri değil bu şehrin nüfusu 108 binse, 108 bin insanla yöneteceğiz. Bu şehirde Kürtmüş, Türkmüş ayrımı yapmayacağız. İnsan ayrımı ve kimlik ayrımı yapılmayacak. Kimin kimliği varsa onuru olacak. Belediyecilikte ayrım olmayacak. Ben onun için geldim. Allah'ın izniyle belediyeyi alacağız.

Aradınız gel dediniz, geldim. Size çok dostça söylüyorum beynimde bir belediyecilik yoktu. Uzun zamandır ulusal parlamentoda görev yapıyorum. Oradayım ve onlara arkadaşlarımla birlikte uzun zamandır demokrasi dersi veriyoruz. Bu masum halkın hakkını savunuyoruz. Muş'tan da böyle bir teklif almıştım. Havaalanından buraya kadar geldim, gördüm. Sizinle beraberiz. Şimdiden söylüyorum belediyeniz kutlu olsun, hayırlı olsun. Serhat'ta ciddi bir deprem yaratmak hepimizin boynunun borcudur. Ağrı'yı da, Kars'ı da, Muş'u, Bingöl'ü ve Bitlis'i de alacağız. Onun için geldim buraya yoksa benim burada ne işim var.

Açık ve net olarak söylüyorum erkeğiyle genciyle çocuğuyla hepimiz görevde olacağız. Çünkü önemli bir süreçten geçiyoruz. Ortadoğu'da taşlar yerinden oynuyor. Herkesin gözü bu siyasette 30 Martta ne olacak. Daha demokratik bir Türkiye için 30 Martta sandık başına gideceksiniz. 10 aydır, sayın başkanın talebiyle PKK silahları susturuldu, gerilla geri çekildi. Kan, tabut, gözyaşı, ölüm yok artık. İşte biz bu süreci başlatan bütün aktörlere teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.

İşte biz BDP olarak diyoruz ki yolsuzlukların üzerine sonuna kadar gidelim. Ama biz BDP olarak barış sürecini de çok önemsiyoruz. 90 yıllık süre içerisinde Kürtlerle hep mücadele ettiler. Son 8 aydır mücadele müzakereye dönüştü. Bu müzakere sürecini bu şer cepheleri parçalamak istiyor. Onun için bakın biz AKP'ye karşı oluşmuş bu şer cephelerinde asla olmadık olmayız da. Ne ulusalcılarla, ne milliyetçilerle ne de derin devlet yapılanması içinde olanlarla asla birlikte olmadık. Eğer AKP samimiyse, Kürt sorunun çözümünde vallahi biz hiçbir dönem yol arkadaşlarımıza ihanet etmedik ve etmeyiz de. Onları samimi olmaya, sorunu çözmeye, yürekli olmaya davet ediyoruz" dedi. (Diyadin.net)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2014, 13:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER