Sabahat Akkiraz: Tüm çapulculara selam!

Meclis'e çapulcu tişörtüyle girdi…

Sabahat Akkiraz: Tüm çapulculara selam!

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Taksim Gezi Parkı protestolarına TBMM Genel Kurulu’na üzerinde ’çapulcu’ yazan tişörtle gelerek destek verdi.

TBMM Genel Kurulu Taksim Gezi Parkı protestolarına ilişkin tartışmaların yanı sıra milletvekillerinin ilginç eylemlerine de sahne oluyor.

Bu dönem İstanbul’dan seçilen CHP Milletvekili ünlü sanatçı Sebahat Akkariz, Alevilerin sorunlarına ilişkin gündem dışı söz aldı. Akkiraz, konuşmasının sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eylemciler için kullandığı ’çapulcu’ ifadesine üzerine giydiği tişört ile göndermede bulundu. Üzerine giydiği ceketin düğmelerini açarak ’çapulcu’ ve ’Diren Gezi’ yazan tişörtünü gösteren Akkiraz, konuşmasını “Çapulculara selam olsun” diyerek bitirdi.                            

NE İSTİYORSUNUZ ALEVİLERDEN?

Üzerinde 'Çapulcu' yazan tişörtle Meclis kürsüsüne çıkan halk müziği sanatçısı Akkiraz, sözünü kesen TBMM Başkanı'na şöyle tepki gösterdi; "Ne istiyorsunuz Alevilerden? Kerbela'dan beri ettiğiniz zulüm yetmedi mi?"

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Sivas katliamının sanıklarından birine Alman vatandaşlığı verildiğini belirterek, Almanya'yı kınadığını ifade etti.

Alevilerin eşit vatandaş olmak; ödedikleri vergilerin karşılığını almak; ibadethanelerini seçmek istediklerini dile getiren Akkiraz, "Oysa iktidarlar Alevilere hala camiyi gösteriyor" dedi.

Akkiraz, 3. köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesini eleştirdi.

Akkiraz, kürsüye üzerinde "Çapulcu" yazan tişörtle çıkarak, "Buradan tüm çapulculara selam ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 00:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya wien
Kaya wien - 8 yıl Önce

Sabahat akkiraz a bir bise demek istiyorum Ben aleviyim ablamizi da severim ama gec oluyor bilmiyorum insanlar insanlar a biseyler oluyor o ablamizda alevi insan daha da cok seyler bekliyoruz alevilere daha iyi olanaklar bekliyoruz

SIRADAKİ HABER