Rusya lideri Putin 1 Aralık'ta Türkiye'de

Putin, ekim ayında ertelediği Türkiye ziyaretini, 1 Aralık günü gerçekleştirecek…

Rusya lideri Putin 1 Aralık'ta Türkiye'de

Türkiye-Rusya Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılımıyla Aralık ayı başında Ankara'da gerçekleştirilecek. Erdoğan ve Putin dış ticarette 100 milyar dolarlık hedef için atılacak adımları belirleyecek.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ekim ayında ertelediği Türkiye ziyaretini, 1 Aralık günü gerçekleştirecek. Yaklaşık 10 Rus Bakan'ın eşlik edeceği Putin, Türkiye-Rusya Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YSDK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte başkanlık yapacak.

Rusya'nın Sesi'nde yer alan habere göre, görüşmelerde, iki ülke arasındaki 35 milyar dolarlık ticaret hacminin, engeller kaldırılarak, 2020’de 100 milyar dolara çıkarılmasının yolu açılmaya çalışılacak. Ekonomi ve enerji alanlarındaki işbirliğine öne çıkarılacağı zirvede ayrıca, Türkiye’den yaş sebze meyve ihracatıyla ilgili Rusya’da yaşanan soruna çözüm aranacak.

Zirvede ayrıca Suriye ve Ukrayna başta olmak üzere uluslararası ve bölgesel konular da ayrıntılı biçimde masaya yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER