Rusya: Erdoğan'ın mektubunda 'elle tutulur' bir unsur yok

Zaharova, Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yazdığı mektupta 'elle tutulur' bir unsur bulunmadığını söyledi

Rusya: Erdoğan'ın mektubunda 'elle tutulur' bir unsur yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran'da kutlanan 'Rusya Günü' nedeniyle Putin'e "Türk halkı adına tüm Rus halkının Rusya Günü'nü kutluyorum. Ayrıca Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yakın gelecekte hak ettiği düzeye gelmesini diliyorum" ifadelerini içeren bir mektup yazmıştı.

Kremlin’de mektuba karşılık,“Öyle mektuplara cevap vermek gerekmez. Nitekim mektubun içeriğinde de cevap gerektiren bir bölüm ne yazık ki yoktu” şeklinde yanıtını vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Günü dolayısıyla Putin'e yazdığı mektubu değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova,  gelişmenin protokol uygulamasından ibaret olduğunu ifade ederek, mektupta 'elle tutulur' bir unsur bulunmadığını söyledi.

Zaharova, Türkiye'nin ilişkilerin normalleşmesi için Moskova'nın sunduğu koşullara verdiği tepkide herhangi bir ilerleme görmediklerini ifade etti.

(Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 18:18
YORUM EKLE