Ramazan Akyürek'e 860 yıl hapis talebi

Savcı, eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in 240 yıldan 860 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi

Ramazan Akyürek'e 860 yıl hapis talebi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, başta eski başbakanlardan Necmettin Erbakan olmak üzere siyasetçiler, işadamları, gazeteciler ve bürokratların aralarında bulunduğu 48 kişinin usulsüz dinlenmesinden sorumlu tutulan eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in 240 yıldan 860 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın siyasiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 48 kişinin usulsüz dinledikleri iddiasıyla başlattığı soruşturma tamamlandı.

Savcılığın iddianamesinde Emniyet eski İstihbarat Dairesi Başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak "örgüt yöneticisi" olmakla suçlandı.

Savcı, 40 ayrı eylemden sorumlu tutulan ramazan Akyürek'in 240 yıldan 860 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Altıparmak hakkında 23-87 yıl arasında Ergenekon soruşturmasının hazırlayıcılarından İstihbarat Dairesi eski Başkanı Recep Güven için de 704 yıla kadar hapis cezası istendi.

Fethullah Gülen grubuna yakınlığıyla bilinen Akyürek, Hrant Dink öldürüldüğünde Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER