Putin ve Erdoğan, Katar krizini görüştü

Putin ile Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Putin ve Erdoğan, Katar krizini görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Moskova ile Ankara arasındaki ilişkilerin tam olarak canlanma sürecini, Türk Akımı projesinin hayata geçirilmesini, Suriye'deki çözüm sürecini ve Katar krizini telefonda görüştü.

Sputnik’in haberine göre, Kremlin basın dairesinin konuya ilişkin yayınladığı açıklamada, "Ayrıca ikili işbirliğinin bazı konularına değinildi. Özellikle de Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin tamamen canlanması ve Türk Akımı projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili başarılı çalışmaların yapıldığı kaydedildi" denidi.

Açıklamada ayrıca iki liderin Suriye'de gerilimi azaltma bölgelerinin oluşturulmasına yönelik ortak çabalarına devam etme konusunda anlaştıkları kaydedildi.

KATAR KONUSU ELE ALINDI

Açıklama metninde, "Liderler, Basra Körfezi bölgesinde barış ve istikrarın korunması adına uzlaşıcı kararların alınması amacıyla ilgili tüm taraflara diyaloğa geçme çağrısı yaptı. Ortadoğu'daki şiddetli krizin, terör tehdidiyle mücadele konusunda uluslararası toplumunun uyum içinde ve sıkı bir koordinasyon ile hareket etmesini gerektirdiği vurgulandı" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 16:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER