Önce Cumhurbaşkanlığı, ardından anayasa, sonra başkanlık

AKP'li vekil partisinin Köşk planını ve sonrasını açıkladı

Önce Cumhurbaşkanlığı, ardından anayasa, sonra başkanlık

Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı merakla beklenen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kararıyla ilgili en iddialı ve en net açıklama, kampın hemen bitiminde AKP Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’dan geldi.

Özdağ, sadece Köşk planını değil 2015 milletvekili ve sonrasındaki hedefleri de açıklayarak “800 rakımlı tepeye kendi içimizden birini, Başbakanımızı çıkarmış olacağız. 2015 yılında da 330 Milletvekilinin üzerinde bir Milletvekili çıkartarak, teşkilatlarımızı revize ederek, milletvekili kalitemizi daha kaliteli hale getirerek yeni bir Anayasa yapacağız. Ardından da yarı başkanlığa veyahut Başkanlık sistemine geçeceğiz” dedi.

Dilek Gedik'in Taraf'ta yer alan haberine göre Başbakan Erdoğan, Köşk adaylığı için nihai kararını vermediğini açıklasa da, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu eleştirmek için bir açıklama yapan AKP’li Özdağ, partinin hedefini özetledi.

Özdağ: "Ağustos’ta cevabımızı vereceğiz. 800 rakımlı tepeye içimizden birini, Başbakanımızı çıkarmış olacağız. Hodri meydan diyorum. Meydanlara çıkarak gür sesimizle ‘Türkiye daha özgür, daha zengin olsun diyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapıyoruz’ diyeceğiz ve bu ses milletimizden ‘Evet Sayın Erdoğan bizim de Cumhurbaşkanımız’ şeklinde yankı bulacaktır. 2015 yılında da 330’un üzerinde milletvekili çıkartarak, teşkilatlarımızı revize ederek, milletvekili kalitemizi daha kaliteli hale getirerek yeni bir Anayasa yapacağız. 1921’den sonra yapılan tüm Anayasalar darbeciler tarafından yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 15:22
YORUM EKLE