Öcalan'ın Kürtçe mektubu Barzani'ye teslim edildi

KCK yetkilileri ile de görüşecekler…

Öcalan'ın Kürtçe mektubu Barzani'ye teslim edildi

İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ile Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Öcalan'ın yazdığı mektubu Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye teslim etti.

İmralı'da HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak'ta görüşen Abdullah Öcalan'ın Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye gönderdiği mektup, Kürdistan Federe Bölgesi’ne  giden Zana ve Önder tarafından Selahaddin kentinde Mesut Barzani'ye verildi. Öcalan'ın Kürtçe kaleme aldığı bir sayfalık mektubunda, Kürt Ulusal Kongresi ve Rojava konusu dışında çözüm ve barış sürecine destek verilmesini de istediği öğrenildi.

BARZANİ'DEN SONRA KANDİL'E ÇIKACAKLAR

Barzani ile görüşen Sırrı Süreyya Önder ve Leyla Zana'nın Erbil'deki temaslarının ardından Süleymaniye'ye geçerek Kürt Ulusal Kongresi'nin diğer bileşenleri ile bir araya gelecekleri ve Öcalan ile yaptıkları görüşmeleri aktarıp onların görüşlerini alacakları belirtildi.

Önder ve Zana'nın, Süleymaniye'deki görüşmelerinden sonra da yine Kandil Dağı'na çıkarak KCK yetkilileri ile de görüşecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 11:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER