Öcalan'dan Ermeni halkına mektup

PKK lideri Abdullah Öcalan, Ermeni halkına mektup gönderdi...

Öcalan'dan Ermeni halkına mektup

PKK lideri Abdullah Öcalan, Ermeni halkına mektup gönderdi. Öcalan, Agos Gazetesi'ne gönderdiği mektupta, Ermenilere "Zorlu koşullarıma rağmen sürdürmeye çalıştığım barış arayışının hiçbir halkın zararına ve aleyhine olmayacağı, olamayacağı 30 küsur yıllık mücadelemizin her anında saklıdır" diye seslendi.

Abdullah Öcalan'ın Ermeni toplumuna iletilmesi için kaleme aldığı mektubun tam metni yarın Agos Gazetesi'nde yayımlanacak.

ANF'den Ali Barış Kurt'un haberine göre; mektupta, Mezopotamya ve Anadolu'nun kadim halkları arasında yüzyıllardan bu yana var olan toplumsal ilişkiler son üç yüzyıldır büyük bir altüst oluş içerisinde olduğu tespitini yapan Öcalan, bundan kapitalist modernite ve ulus devletleri sorumlu tutuyor.

'NAÇİZANE ÖNERİM...'

Ermeni halkına yönelik geçen yüzyılın başında uygulamaya konulan soykırım planını da "zalimce" bulan Öcalan, Ermenilerin büyük emek ve mücadele sonucu kendilerini ayakta tutmayı başardıklarını, bunun "mucizevi" olduğunu belirtti.

Öcalan, Ermenilere, çatışmayı hedefleyen uluslararası sermaye güçlerinin ve lobilerinin sinsi amaçlarından uzak durarak mücadelelerini sürdürmelerini de "naçizane önerim" diyerek yansıttı.

Öcalan ayrıca, sadece Kürt halkının değil, bu kadim coğrafyanın bütün halklarının ve inançlarının özgürlüğü için mücadele ettiklerini kaydetti.

'BARIŞ ARAYIŞIMIZ HİÇBİR HALKIN ALEYHİNE OLAMAZ'

Öcalan, mektubunda "Zorlu koşullarıma rağmen sürdürmeye çalıştığım barış arayışının hiçbir halkın zararına ve aleyhine olmayacağı, olamayacağı 30 küsur yıllık mücadelemizin her anında saklıdır zaten" ifadelerine de yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 00:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER