Obama Recep Bey'i kucakladı götürüyor!

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı Obama'nın kuryesi olmakla suçladı…

Obama Recep Bey'i kucakladı götürüyor!

CHP Lideri Başbakan Erdoğan'ı bu kez 'Seul' ziyaretiyle vurdu. Ülke başkanlarının katıldığı nükleer zirveden bir kareye dikkat çekti. Başbakan Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun, ABD Başkanı Obama'nın ağzının içine baktığını ima eden Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı Obama'nın kuryesi olmakla suçladı.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun değindiği bir diğer konu ise eğitimdeki 4+4+4 düzenlemesiydi. CHP Lideri, düzenlemenin ardında 20 milyar dolarlık bir yolsuzluk yattığını öne sürdü. Buna karşı çıktıklarında ise Kuran-ı Kerim eğitimine karşı çıkmakla suçlandıklarını dile getirdi.

 

Protesto amaçlı Tandoğan Meydanı'nda toplanan CHP'liler Grup Toplantısı için bu kez Meclis'te bir araya geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının hedefinde AK Parti Hükümeti ve Başbakan Erdoğan vardı.

 

4+4+4 eğitim sistemi düzenlemesinin kimseye danışılmadan intikam duygularıyla hazırlandığını dile getiren CHP Lideri, "Bize sormadın, eğitimcilere sor. Hadi onları boş ver, annelerine sor. 5 yaşındaki çocuklar kalem bile tutamaz" diye konuştu.

 

Siyasette kin ve intikam olamayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hükümet programında yok, Milli Eğitimin programında yok, Bakanlar Kurulu'nun haberi yok. Millet için yapıyoruz diyorsun milletin haberi yok" dedi.

 

Düzenlemenin hedefinin 20 milyar dolarlık rant olduğunu öne süren CHP Lideri, sözlerini şöyle sürdürdü: "20 milyar dolarlık ihaleleri niçin kamu ihale yasasının dışına çıkarıyorsunuz. Şimdi biz karşı çıkarsak diyecek ki CHP Kuran-ı Kerim'e karşı çıkıyor. Hangi dinde var 20 milyar dolarlık yolsuzluğa kutsal kitabı alet etmek?"

 

İşte konuşmasından satırbaşları;

 

METROYU İLK SESLENDİREN CHP'LİLERDİR

 

Geçen hafta sonu İzmir'deydim. Metronun açılışı vardı. Metro deyince bunu ilk seslendirenler CHP'lilerdir. İlk metro temelini atan CHP'lilerdir. İstanbul, İzmir, Ankara öyle. CHP'liler olayları önceden gören, çözüm üretmek için erken davranan yöneticilerdir. Ankara ve İstanbul'da iki beceriksiz yönetici metro işini yapamadı. Ulaştırma Bakanlığı 'Ben yapacağım' dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanımıza sitemimizi ilettim. 'Sana ne deniz kenarında parklar yapıyorsun. Burayı ranta açsaydın Recep Tayyip Erdoğan seni el üstünde taşırdı' dedim.

 

SİYASETTE KİN OLMAZ

Din kisvesi altında dinin içini boşaltırsan bunun karşısında duracak parti CHP'dir. 4+4+4'ü tartışıyorduk. 5 yaşındaki çocuk okula gider mi? 'Gidemez' dedik. Bize inanmıyorsan annelere, YÖK Başkanı'na, öğretmenlere sor. 5 yaşındaki çocuk kalem bile tutamaz.

 

Siyasette kin olmaz, intikam olmaz. Kin ve intikam ahlaka aykırıdır. Kin ve kindarlıktan bizim uzak durmamız lazım. Sen bir kanun teklifi getirdin. AKP'nin, hükümetin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın stratejik planında, Bakanlar Kurulu'nda yok. 5 tane adam getirmiş teklifi, kimsenin haberi yok. 'Milletin istediğini yaptık' diyorsun ama milletin haberi yok. Adama 'yürüyen yalan makinesi' dedim, onu da kabul ettin.

 

20 MİLYAR DOLARLIK HIRSIZLIĞA KUR'AN-I PEÇE YAPTILAR

2030'a kadar 20 milyar dolarlık ihaleleri niçin Kamu İhale Yasası'nın kapsamının dışına çıkarıyorsun? Haklı bir soru değil mi? Getirdiler kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i 20 milyar dolarlık yolsuzluğa peçe yaptılar. Sağda solda CHP Kur'an'a karşı diyecekler. Din bezirganlığı var.

 

Kaç gündür soruyorum Erdoğan'a. Bakın yanıt yok. Yönetmenlikle belirlenecek ihalenin şartları. Yönetmelik dediğin iki bakanın dudağının arasındadır.

 

KİME PEŞKEŞ ÇEKECEKSİNİZ

Doymadı mı hala gözünüz. Kime peşkeş çekeceksiniz 20 milyar doları. Daha önce Arapça getirmişlerdi. Kanun mu çıkardılar. Talim Terbiye Kurulu oturdu, kararını verdi. aynı şey Kur'an için de yapılabilirdi.

 

20 milyar dolarlık ihaleyi gizlemek için Kur'an'ın içine koydular Kur'an-ı böyle kullanırsa o yönetimden hayır gelmez. İnançlara saygılı olmak önce ahlaklı olmayı gerektirir. Kalkıp millete hesap vermem diyorsunuz. Bunlardan biri kalkıp 'Biz yalnızca Allah'a hesap veririz' dedi.

 

ZAM ZAM ZAM = RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Din ticaretini sadece seçmeli bir Kur'an dersiyle yapmıyorlar. Bu olayın tartışıldığı dönemde yağmur gibi zamlar geldi. Elektrik, doğalgaz, akaryakıta zam geldi. Millet başka şeyleri tartışsın biz bu arada zamları geçirelim dediler. Bu da din istismarcılığıdır işte

 

'Dolar yükseldi o yüzden zam yaptık' diyorlar. Dolar düştü, neden zammı yapıyorsun diye sormazlar mı? Doğalgaz fiyatı düşüyor, sen zam yapıyorsun. Zam zam zam eşittir Recep Tayyip Erdoğan...

 

Biz bunların hepsinin hesabını soracağız. Hesabını sormak bizim boynumuzun borcu. Geçen gün bir konuşma yapıyor Erdoğan. Dinleyen de sanacak ki İslamiyet'i bu adam getirdi Türkiye'ye.

 

OBAMA RECEP BEY'İ KUCAKLADI GÖTÜRÜYOR

Seul'la gitti. Nükleer zirve vardı. Başbakan çıkıyor bizi parmakla gösteriyorlar diyor. Televizyonlarda gördünüz. Sizi parmakla göstermiyorlar sizi parmakla çağırıyorlar. Senin haberin yok. Obama Recep Beyi kucaklamış gene. Götürüyor. Kucaklamış öbür taraftan Tayyip Beyin omuzundan hişt hişt diyor gel. Öbür taraftan Davutoğlu bir maraton içinde gidiyor. Gözlerini Obama'ya dikmiş, gözü Recep Tayyip Erdoğan'ı bile görmüyor.

 

TC BAŞKANI OLDU KURYE

Sonra Tahran'a geldi. Daha gelirken bir bildirisi yayınlandı. Ahmedinejad ben rahatsızım yarın görüşelim dedi. O gün iki ayrı kabul yaptın. Senin binip Türkiye'ye gelmen gerekiyor. Gelemez. Obama izin vermedi. Sen ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyet Başbakanlığından, kuryeliğe geçiş yaptın.

 

DÖRT İŞLEM: ÇIKARMA BÖLME TOPLAMA ÇALMA!

Ne söyledik siyasette ahlak çok önemli. Ahlakın yozlaştığı yerde siyaset olmaz. Biz siyasete atılırken ne dedik ne olursa olsun halka doğruları söyleyeceğiz. Beyefendi yine konuşmuş bugün. Hesap yapmayı bilmiyor demiş. Doğrudur bazı hesaplardan anlamam. Onun yapıp benim yapamadığı dört işlem var. Bölme çarpma çırpma ve çalma. Sakın dilim sürçtü sanmayın. Benim çalmadan ve çırpmadan anlamam. Onun anladığı bu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 17:01
YORUM EKLE