Neccar ailesinden Davutoğlu'na yalanlama geldi

Davutoğlu'nun, Ankara saldırısının faili olarak işaret ettiği Salih Neccar ile ilgili Amude'de yaşayan Neccar ailesinden açıklama geldi, aile "Salih Neccar adında bir kişi var o da 60 yaşında" dedi

Neccar ailesinden Davutoğlu'na yalanlama geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara saldırısının faili olarak gösterdiği ve Amudeli olduğunu belirttiği 1992 doğumlu Salih Neccar ile ilgili Amude'deki Neccar ailesinden açıklama geldi.

Amude'de Neccar soyadını sadece kendilerinin kullandığının altını çizen Neccar Ailesi mensupları, Salih Neccar isminde sadece bir kişinin olduğunu onun da 60 yaşında olduğunu ve Bibo köyünde yaşadığını kaydetti.

ANHA'ya konuşan Şivan Mecîd Necar, Salih Neccar isminde sadece bir kişinin olduğunu ve onun da 60 yaşında, Bibo köyünde yaşayan biri olduğunu söyledi.

Mihemed Xêr Cumaa Necar da, Amude'deki tüm Neccar ailesini tanıdığını belirterek, "Amude'de sadece bizim ailemiz bu soyismini taşıyor. Belki Salih Neccar isimli biri Suriye'de var ama Amude'de yoktur" dedi.

Davutoğlu, Salih Neccar ile ilgili şu bilgileri vermişti: "Bu intihar saldırısını gerçekleştiren Salih Neccar isimli kişi Kuzey Suriye'nin Amude şehrinde 1992'de doğmuştur. Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. İstihbari ve emniyet çalışmalarımız sonucunda 9 kişi gözaltına alınmıştır."

(Kaynak: ANHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 18:10
YORUM EKLE