Muharrem İnce'den tepki çeken 'Yahudi' tweeti

İnce'nin paylaşımına tepki yağdı

Muharrem İnce'den tepki çeken 'Yahudi' tweeti

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, hükümetin ABD ile yaşanan gerilim karşısındaki tutumunu eleştirdi.

Muharrem İnce, bir tweetinde "Siz, yaptığınız hizmetlerle Yahudi Cesaret Ödülüne lâyık görülen ve bu ödülü kendine lâyık görenlersiniz" ifadelerini kullandı.

İnce’nin bu yorumuna tepki geldi. Türk Yahudi Toplumu Başkanı İshak İbrahimzadeh, “Muharrem Bey, Yahudi ödülünün ne gibi bir sakıncası var? Bu söylem yakışıyor mu? “Yahudi” kelimesinin nefretin & ötekileştirmenin bir simgesi haline de getirildiği bir ortamda bu tweet’i farkındalıkla yazmadığınızı düşünerek kaldıracağınızı bekliyoruz! Saygılar” sözleriyle tepkisini dile getirdi. 

İnce'ye tepkilerden bazıları şöyle:

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Servet k.bag
Servet k.bag - 2 yıl Önce

Sayin muharem.ince iktidara gelmek gibi bir niyetiniz varsa erdogan politikalarini taklit etmeyi birak farkindalik yaratmaya bak ha boyle bir niyetiniz yada kabimiyetiniz yoksa yuzde yermi uc cantada keklik gidin evinizde oturun bos bos konusmayin bence

Taha
Taha - 2 yıl Önce

İşte ülkemizin ve insanlarımızın acı gerçekleri.sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir insan bunları düşünüyorsa varın diğer vatandaşları düşünün.hala rum ermeni,yahudi hristiyan ayrımı var,yazık,siyasetçiler ırkçılılta yarış içindeler

Murad Akıncılar
Murad Akıncılar - 2 yıl Önce

Ödülü veren ADL sadece yahudi halkının haklarını savunan bir lobi kuruluşu. İsrail devletine hiç bir eleştirisi olmayan etnik-merkezli bir örgüt. İsrail kendisini yahudi devleti olarak tanımlıyor. Adamlar kendilerini tek kimlik ile tanımlıyorlar . yahudilik .
Muharrem incenin yahudi ödülü demesinde nasıl bir ayrımcılık var birisi anlatsın.
Dünya İsrail'in yahudi kan bağına dayalı vatandaşlık ve devlet ilanını, Gazzede öldürülen 18 aylı bebeği ve hamile kadının utancını yaşıyor biz ise yahudi dendiğinde bunda anti-semitizm var diye zıplıyoruz.

SIRADAKİ HABER