MİT yeni hizmet binasının açılışını yapan Erdoğan: MİT, Libya'da üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getiriyor

“Türkiye, MİT'in başarılı çalışmalarıyla, hiçbir ülkenin yardımına ihtiyaç duymadan dünyanın her yerinde hareket edebilme imkanına kavuştu”

MİT yeni hizmet binasının açılışını yapan Erdoğan: MİT, Libya'da üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da, MİT’in yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Yaptıkları düzenlemelerle MİT’in gücünün daha da arttığını belirten Erdoğan “Dünya bir değişim sürecinden geçiyor. Karşı karşıya olduğumuz tehditler sürekli değişiyor. Yeni dönemin en önemli tehdidi terördür. Irak’ta yaşanan her hadisenin doğrudan ya da dolaylı ülkemize yansıması oluyor. Doğu Akdeniz’de ülkemiz aleyhine oluşturulan bölgesel ittifakların ve güç mücadelesinin sonucu, yakın geleceğimiz için hayati öneme sahiptir. Cemal Kaşıkçı olayında teşkilatımızın oynadığı rol, dünyada ülkemizin yüzünü ağartacak düzeydedir. Aynı şekilde şimdi de Libya’da üzerine düşen görevleri yerine getiriyor” dedi

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

İstihbarat, tarihimizde çok önemli bir role sahiptir. Önemli saldırıların önlenmesinde rol almıştır. Günümüz şartları Milli İstihbarat Teşkilatı'nı daha da güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır.

Ülkemizin ve dünyanın kritik bir süreçten geçtiği şu dönemde, MİT'in desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaç bulunuyor.

Bölgesel ve küresel güçlerin coğrafyamızdaki rekabetinin yol açtığı karmaşık ve değişken tablo karşısında elimiz, kolumuz bağlı duramayız.

Doğu Akdeniz'de ülkemiz aleyhine oluşturulan bölgesel ittifakların ve güç mücadelesinin sonucu, yakın geleceğimiz için hayati öneme sahiptir.

Cemal Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasında teşkilatımızın oynadığı rol, uluslararası düzeyde ülkemizin yüzünü ağartacak mükemmelliktedir.

MİT, son dönemde PKK'nın lider kadrosuna yönelik Kuzey Irak'taki operasyonlarla, kendini en güvende hissettiği yerleri örgütün adeta başına geçirmiştir.

Suriye krizinin başladığı ilk günden itibaren sahada aktif rol oynayan MİT'in, sınır ötesi harekatlarımızın başarıya ulaşmasında çok büyük emeği var.

MİT Libya'da üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getiriyor.

Türkiye, MİT'in başarılı çalışmalarıyla, hiçbir ülkenin yardımına ihtiyaç duymadan dünyanın her yerinde hareket edebilme imkanına kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 23:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER