MHP’li Enginyurt: HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı Demirtaş için yürürdü

HDP’nin kapatılması gerektiğini savunan Enginyurt, HDP’yi samimiyetsizlikle suçladı

MHP’li Enginyurt: HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı Demirtaş için yürürdü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında 15 Haziran’da başlaması planlanan HDP yürüyüşü hakkında açıklamalarda bulundu.

HDP’nin kapatılması gerektiğini savunan Enginyurt, HDP’yi samimiyetsizlikle suçladı.

Enginyurt, “HDP, bu konuda samimi değildir. HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı 3 yıldır hapis yatan Selahattin Demirtaş için yürürdü. HDP, adalet konusunda samimi olsaydı belediye başkanları görevden alınıp hapse atıldığında yürüyüşünü yapardı” dedi.

“HDP, YÜRÜYÜŞ VE ADALET KONUSUNDA SAMİMİ OLSAYDI SELAHATTİN DEMİRTAŞ İÇİN YÜRÜRDÜ”

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ hakkında sert açıklamalarda bulunan Enginyurt, “HDP yürüyüşü, başkaldırıdır, HDP yürüyüşü, Türkiye Cumhuriyeti’ne isyandır. HDP yürüyüşü, adalet ve demokrasi arayışı değildir. HDP, bu konuda samimi değildir. HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı 3 yıldır hapis yatan Selahattin Demirtaş için yürürdü. HDP, adalet konusunda samimi olsaydı belediye başkanları görevden alınıp hapse atıldığında yürüyüşünü yapardı. HDP’nin derdi adalet yürüyüşü değildir. HDP, Türkiye’de; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bir darbe yapmaya, isyan başlatmaya karar vermiş, talimatı böyle almıştır. Ordu Milletvekili olarak HDP kapatılmalıdır diyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 5 ay Önce

Onlar herkes için yürüyor ve adalet istiyorlar. Kafanızın basmadığı şey bu. Sizin bile haklarınızı savunuyorlar. Samimiyetten bahseden samimiyetsizler

Süleyman
Süleyman - 5 ay Önce

Demirtaş suçsuz olduğunu sizde biliyorsunuz

Helok
Helok - 5 ay Önce

Derlerya Karadenizlinin kafası sonra çalışır

Hdp zaten tutuklular için, kayyum için yürüyüş yapacak zaten. Adalet yürüyüşü bu

SIRADAKİ HABER