MHP tehditler yağdıran adayına sahip çıktı

Açıklamada Bucak aşireti övülürken, “Ölmeye geliyorum” sözünün “Siverek’e gelemez, çalışamaz” diyenlere yönelik olduğu belirtildi

MHP tehditler yağdıran adayına sahip çıktı

MHP’nin Siverek’teki adayı Mehmet Fatih Bucak’ın tehdit dolu sözlerine partisinden destek geldi.

MHP’nin Siverek Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Fatih Bucak, bir televizyon yayınında diğer adaylara yönelik sarf ettiği tehdit dolu sözlerle büyük tepki çekerken bölgedeki aşiret gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştu.

Bir çok faili meçhul olaya adı karışmış Sedat Bucak’ın da yakını olduğu bilinen Bucak’a partisinden de destek açıklaması geldi.

Açıklamada Bucak aşireti övülürken, “Ölmeye geliyorum” sözünün “Siverek’e gelemez, çalışamaz” diyenlere yönelik olduğu belirtildi.

MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı imzalı yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Adayımız Siverek’te yüzyıllarca hizmet etmiş, gerek manevi gerek siyasi fedakârlıkta bulunmuş vatan, devlet, millet aşkıyla kavrulmuş bir ailenin mensubudur. Adayımız dünkü açıklamasında Siverek’e gelemez, çalışamaz diyenlere cevaben gerekirse ‘Ölmeye Geliyorum’ açıklamasında bulunmuştur. MHP olarak Siverek’te amacımız hep hizmet ve milletimiz sorunlarını çözüme kavuşması bilincinde olmuşuzdur. Bize ve adayımıza yapılan çirkin ve kirli saldırılar demokrasi ve hukuk çerçevesinde elbette cevabını alacaktır. Biz Siverek ‘in tüm kesimlerini bütün değerlerini birer güzellik olarak görmüş bölge, aşiret, kişi ayrımı yapmaksızın memleketimize hizmet etme konusunda sevdalanmışız. Yükselişimizden rahatsız olanlar elbette olacaktır. MHP olarak Siverek için elimizi de gövdemizi de taşın altına koymaya siverek’e yerel belediyecilikle hizmet etmeye hazır ve talibiz. Mehmet Fatih Bucak adayımızdır ve Allah’ın izniyle Siverek belediyesini kazanıp memleketimizi hak ettiği yere taşıyacağız.”

Kaynak: ABC

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 23:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER