MHP'li Vahapoğlu: ABD, acaba Zafer'i ver Fethullah'ı al mı dedi

Reza Zarrab davasının sanıkları arasına eklenen dört yeni isim için tutuklama kararı verildi

MHP'li Vahapoğlu: ABD, acaba Zafer'i ver Fethullah'ı al mı dedi

MHP Genel Sekreteri Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında çıkan tutuklama kararını değerlendirdi.

ABD’nin Çağlayan hakkında verdiği tutuklama kararını değerlendiren Vahapoğu, “ABD, acaba Zafer'i ver Fethullah'ı al mı dedi...” ifadelerini kullandı.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından hazırlanan ek iddianameyle adları Reza Zarrab davasının sanıkları arasına eklenen dört yeni isim için tutuklama kararı alındı.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından dava dosyasına konan ek iddianamede Zafer Çağlayan ve eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın yanı sıra aynı bankanın uluslararası operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı Levent Balkan ve Rıza Sarraf'ın çalışanı Abdullah Happani de bulunuyor.

Sanık sayısının ikisi tutuklu olmak üzere 9 kişiye çıktığı davada, juri tarafından Zafer Çağlayan ile birlikte Süleyman Aslan hakkında da tutuklama kararı verildiği bildirildi.

Öte yandan davanın hakimi Yargıç Richard Berman, davaya Çağlayan'ın da dahil edilmesiyle 'dosyanın seyrinin değiştiğini', söz konusu iddianame ile bir devlet kuruluşu olan Halk Bankası'nın 'kurum olarak öne çıktığını' ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 18:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER