MHP'li Ataman 805 kişinin imzalamış olduğu bildiriyi hedef aldı

Büyükataman, İnsan Hakları Günü’nde 805 kişinin imzalamış olduğu bildiriyi hedef aldı

MHP'li Ataman 805 kişinin imzalamış olduğu bildiriyi hedef aldı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “HDP kapatılsın” açıklamasının ardından Bahçeli’ye yöneltilen eleştirilere ve İnsan Hakları Günü’nde 805 kişinin imzaladığı bildiriye karşı yazılı bir açıklama yaptı.

Büyükataman açıklamasında, “‘Millet İttifakı’nı demokrasi ittifakına çevirme’ amacıyla hazırlandığı söylenen rezil bildiri, zillet ittifakının gizli ortaklarının zilletin temsilcilerine ‘hadi’ mesajından başka bir şey değildir” yorumunu yaptı.

“CEVABIMIZI MİSLİ İLE VERECEĞİMİZİN BİLİNMESİNİ İSTERİZ”

Büyükataman'ın açıklaması şöyle:

"Hele ki Sayın Genel Başkanımıza ve Partimize bu hain bildiri ve HDP üzerinden saldırmaya kalkanlara cevabımızı misli ile vereceğimizin bilinmesini isteriz... Milliyetçi Hareket Partisinin ve Türk Milliyetçilerinin geçmişten aldıkları emanet ve geleceği bırakacağı bir miras vardır. Bu miras önce sınırlarımız içerisindeki insanımızın, ardından Türk-İslam dünyasının ve nihayet tüm dünyanın müreffeh bir yaşama kavuşması ülküsüdür. Bu ülkümüzü gerçekleştirirken efradımızı câmi, ağyarımızı mani olacağız. Türk milletini yolundan çevirmek isteyen kişi, dernek, oluşum, parti fark etmeksizin ortaya çıkartıp kanun önünde sorulması gereken hesabı mutlaka soracağız."

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 22:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER