MHP'de 'hayır'cı 4 isim ihraç edildi

MHP Disiplin Kurulu, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok'un oybirliyle ihracına karar verdi

MHP'de 'hayır'cı 4 isim ihraç edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu, anayasa değişikliği referandumunda 'hayır' diyen muhaliflerden Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok'un oy birliğiyle ihracına karar verdi.

MHP Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, referandumda 'hayır' için çalışan Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan, İsmail O ve Nuri Okutan'ın oybirliği ile partiden ihraç edildiğini yaptığı açıklama ile duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş bulunan Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU, Isparta Milletvekili Nuri OKUTAN ve Sinan OĞAN hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulu'nca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İli Altıeylül İlçe Teşkilatı üyesi Balıkesir Milletvekili İsmail OK'un, Ankara İli Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU'nun, Ankara İli Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Isparta Milletvekili Nuri OKUTAN'ın ve Iğdır İli Merkez İlçe Teşkilatı üyesi Sinan OĞAN'ın, her biri için ayrı ayrı olmak üzere, Milliyetçi Hareket PartisiTüzüğü'nün 78/4 —, (e) ve (h) maddeleri uyarınca Parti üyeliğinden "KESİN ÇIKARMA'' cezası ile cezalandırılmasına, 10.03.2017 tarihinde katılanların OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 22:26

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER