MHP'de görevden alınan Halaçoğlu: Sıkıntı yok, grup başkanvekilliği külfetti zaten

MHP'li Halaçoğlu görevden alınması ile ilgili açıklama yaptı

MHP'de görevden alınan Halaçoğlu: Sıkıntı yok, grup başkanvekilliği külfetti zaten

Meclis Başkanlığı seçiminde CHP adayı Deniz Baykal’a oy vermemesini, “Dinsiz partinin adayına oy verdi diyeceklerdi” şeklinde savunan Yusuf Halaçoğlu, MHP’nin TBMM Grup Başkanvekilliği’nden alındı.

“Dinsiz parti” ifadesi nedeniyle tepki çeken ancak özür dilemeyeceğini açıklayan Halaçoğlu, Bahçeli’nin Twitterdaki “Herkes ağzından çıkan sözlerin nereye gideceğini iyi ölçmeli, iyi tartmalıdır” açıklamasına rağmen, son olarak Habertürk Gazetesi’ne verdiği röportajda “Devlet Bey bana ‘Aldırma, devam et’ dedi” şeklinde açıklama yaptı.

Bu gelişme üzerine Bahçeli'nin, genel merkez yöneticileriyle bir toplantı yaparak hafta başını beklemeden Halaçoğlu’nun görevden alınması yönünde talimat verdiği öğrenildi. Karar, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından Halaçoğlu’na telefonla iletildi.

HALAÇOĞLU: SIKINTI YOK

Halaçoğlu ise karardan sonra Habertürk’ün sorularını yanıtlarken, “Sıkıntı yok. Grup başkanvekilliği külfetti zaten. Doğrusunu isterseniz, sevindim” ifadesini kullandı.

SÖZLERİ SAVUNMAYA DEVAM ETTİ

Partiye hizmete devam edeceğini belirten Halaçoğlu, “Şimdi o sözlerden pişman mısınız, ‘Söylemeseydim daha iyiydi’ diyor musunuz?” sorusu üzerine ise “Benim o cümlelerim doğruydu. Yanlış söylemedim. O cümleleri yanlış yere çekenler utansın. Ben yanlış cümleler kurmadım. Bir operasyon yürütülüyor. Cumhurbaşkanı’nın o kadar sözlerini kimse böyle gündeme taşımıyor. Günlerdir yanlış yorumlarla konuyu sürdürdüler. Özür dileyecek bir şey yok” yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 10:41
YORUM EKLE