Mesud Barzani: Suriye'deki Kürt bölgesini de koruyun

Barzani'nin çağrısı, IŞİD'e karşı kritik bir hamle olarak algılandı...

Mesud Barzani: Suriye'deki Kürt bölgesini de koruyun

Federe Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, peşmergenin Rojava'yı korumasını ve bölgedeki halka yardımcı olmasını istedi. Çağrı, IŞİD'e karşı kritik bir hamle olarak algılandı.

Mesud Barzani, “Suriye’deki Kürt bölgesini de koruyun” sözleriyle peşmergenin Rojava’yı da koruması yönünde çağrıda bulundu.

Vatan’ın haberine göre, Ramazan Bayramı nedeniyle Suriye sınırında Dicle Nehri’nin batısındaki peşmergeleri ziyaret eden Barzani, peşmerge karargahında toplantı yaptı.

Rojava’da bugünkü durumun geçici olduğunu, peşmergenin her türlü olasılık karşısında hazır bulunması gerektiğini belirten Barzani, "Siz nasıl Irak Kürdistan’ını koruyorsunuz aynı şekilde Rojava’daki kardeşlerinizi de savunun ve onlara yardım edin” dedi.

Peşmergeye mücadelesinden dolayı teşekkür eden Barzani, “ Hiçbir zaman hiç kimseye sitem etmek istemedik. Saldırılar zamanında da her zaman peşmerge hazırdır ve vatanını savunacaktır. Peşmergelik kutlu bir güçtür, tarihtir. Peşmerge olan kişi her zaman böyle düşünür ve vatanını korur" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 13:28
YORUM EKLE