Mehmet Metiner'e Alevilerden cevap

'Cemevleri terör merkezi' diyen Metiner'e Alevilerden tepki...

Mehmet Metiner'e Alevilerden cevap

CNN Türk'te katıldığı programda canlı yayında "Cemevleri terör yuvası oldu" diyen AKP Milletvekili Mehmet Metiner'e Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu'ndan tepki geldi. (Mehmet Metiner ne demişti)

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu’nun Mehmet Metiner’e cevabı şöyle:

#HasanFeritGedik in cenazesi Cemevi olarak sadece Armutlu Cemevinde uğurlandı, hizmeti görüldü. Gülsuyu ve Gazi de Cemevine götürülmedi

Gülsuyunda Cemevine götürülmediği gibi o silahlı kişiler Gülsuyunda değil Gazi Mahallesindeydi. Gülsuyunda silahlı kişiler yoktu.

Silahlı kişiler Gazi Mahallesinde ortaya çıktı ve Cemeviyle de bir alakası yoktu. Cenaze Gazi Mah.de Cemevine hiç götürülmedi.

Gazi Mahallesinde bir yürüyüşle doğrudan mezarlığa gidildi. Silahlı 5 çocuk orada görüldü. Asla onaylamadık, asla tasvip etmedik. Bizim yapabilecek bir şeyimizde yoktu.

Camilerde Hizbullah, El kaide vb terör örgüt mensularının cenaze hizmetleri verilmiyor mu? O halde Camiler neden Terör yuvası demiyorsunuz.

Cemevlerimizde hizmet verirken insanların ne iş yaptığını hatta inancını dahi sormayız. Gelene getirilene hizmetimizi veririz.

DHKP-C vb. örgütlerin sempatizanları hatta üyeleri aynı zamanda Cemevlerimize de üye olabilir. Biz istibarat örgütü değiliz. Bilemeyiz.

Ancak cemevlerimiz inancımız doğrultusunda hizmet vermektedir. Kimin hangi örgüt üyesi olup olmadığına bakmayız.

Bütün bu gerçekler ortadayken, Cemevlerini terör yuvası ilan etmek, Aleviler olan kininizin, öfkenizin ve nefretinizin dışa vurumudur.

#HasanFeritGedik ne de diğer canlarımız terör suçlusu değildir. Ancak bir terör suçlusunun cenazesini bir ibadethaneden yolcu etmekle o ibadethane terör yuvası oluyorsa en büyük terör yuvası Camilerdir. Mehmet Metiner’ in mantığından hareket edersek böyle saçma bir sonuca olaylıkla ulaşabiliriz.

Mehmet Metiner bir parlementer olarak bu toprakların, bu ülkenin büyük bir kısmının inancı olan Alevi inancına, onun ibadethanesi olan Cemevine ve bu inanca mensup olan insanlara kin, nefret ve öfkeyle yaklaşacağına söz söylediği platformları bu insanların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi amacıyla kullanmalıdır. Tabi vicdanı var ise.

DEMOKRAT HABER
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 13:39

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali altundal
ali altundal - 7 yıl Önce

Ulan it sen sen ne ise yararsin bir Kurt olarak kurtlere karsisin sen AKP nin parali itisin ayni seyi camiler icin soyle de kafani ucurlar ama biz alevilerin silahi kalemimiz ve beynimizdir.senden bir insan olarak igreniyorum.

gokhan dinc
gokhan dinc - 7 yıl Önce

serefsiz...teroristleri leslerini ailelerine verip camiilerden cikarmasini bilirsn sen.yobaz fasist

huseyin ç
huseyin ç - 7 yıl Önce

Ben sunniyim metineri kınıyorum.cem evleri ibadet yeridir.camiler gibi.gelen gidenin kimliğine bakılmaz.kendilerinden başka herkesi terörist olarak görmektenli vaz geçsinler.çıkıp alevi kardeşlerimizden özür dilesin.

sema yilmaz
sema yilmaz - 7 yıl Önce

Cok pasif bir aciklama biz iyiyiz gazidekiler kotu gibi bir imaj.

Semsi Demir.
Semsi Demir. - 7 yıl Önce

Sayin Ali Kenanoglu o kisiye öyle yazilmaz Alevi kurumlariylan oturup daha detayli cevabap yazilmasi gerekirdi hata TBMM gidilmesi gerekir o zatin ne oldugu zaten beli

Huseyin
Huseyin - 7 yıl Önce

Bu zati ciddiye almamak lazim zaten kendisini satmis birisinden baska ne beklenir

sahbettin
sahbettin - 7 yıl Önce

bu satilmis köpege erdogan tasma taksin oraya buraya havlamasin ,pis lagim hamamböcegi,ne bu lan.agzi a.... k gibi.gitsin elnusracilara g...ü s.....in.,serefsiz it

SIRADAKİ HABER