Meclis 'soykırım' sınavından geçecek

MHP'li Yusuf Halaçoğlu harekete geçti…

Meclis 'soykırım' sınavından geçecek

2015 yılı yaklaşırken Türkiye Ermeni soykırımı ile yüzleşmek, yaşanan acıların telafisi için adım atmak ve özür dilemek yerine lobi faaliyetleriyle resmi, inkarcı tezleri tekrar etme gayretine başladı.

Bu doğrultuda 2015 için Ermeni iddialarına karşı Meclis'te lobi oluşturulacak. Konuyu Meclis Başkanı'yla görüşen MHP'li Halaçoğlu 'Diaspora 2015 için büyük hazırlık içinde. Şimdiden bir şeyler yapmalı' dedi.

Meclis, yeni anayasa tartışmalarının gölgesinde, Ermeni soykırımı iddialarına karşı 'lobi' çalışması başlatmaya hazırlanıyor. Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı, MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun girişimleriyle gündeme gelen çalışmaya, yeni anayasada olduğu gibi Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in öncülük etmesi bekleniyor.

3 PARTİ AYNI ÇİZGİDE

Konuyu 'partiler üstü' bir mesele olarak gördüklerini söyleyen Halaçoğlu, 'Diaspora, 1915'in 100. yıl dönümüne rastladığı için 2015 yılı için büyük hazırlık yapıyor. Bizim de şimdiden parlamento olarak bir şeyler yapmamız, neyi söyleyip neyi söylemeyeceğimizi bilmemiz lazım. Sayın Meclis Başkanımız Cemil Bey'le görüştüm. Biz de işe, bütün parlamenterlere brifing vererek başlamalıyız. AK Parti ve CHP'de konuya hakim değerli arkadaşlar var. AKP'de Prof. Dr. Seyit Sertçelik, CHP'de Faruk Loğoğlu'nun da aralarında olduğu arkadaşlar zaten bu tür çalışmaların içinde. Partiler üstü bir çalışmayla uluslararası alanda gerekli çalışmaları yürütebiliriz' dedi.

DOĞRULAR?

Meclis Başkanı Çiçek'in bu öneriye sıcak baktığını ve önümüzdeki günlerde konuyu daha kapsamlı değerlendirmek için Çiçek'le bir araya geleceklerini belirten Halaçoğlu, 'Bu konuda parti ayrımım yok. Doğruları söyleyeceklerse BDP'liler de gelir' dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kami
kami - 6 yıl Önce

silemezsiniz alnınızdaki karayı.