MEB'den Demirtaş'ın eşiyle ilgili açıklama

Demirtaş'ın öğretmen eşinin aylardır okula uğramadığı iddia edilmişti

MEB'den Demirtaş'ın eşiyle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın öğretmen eşi ile ilgili, bazı yazılı ve görsel medyada haberler bulunduğu belirtilerek, "haberlere konu olan öğretmen B.D, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, 2004 yılından itibaren, 112 günü 2015-2016 eğitim-öğretim yılına ait olmak üzere,  toplam 774 gün hastalık raporuna bağlı hastalık izni kullanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Bütün öğretmenlerin hastalığa bağlı aldıkları raporlarda olduğu gibi B.D'ye ait raporlar da anılan mevzuat hükümleri çerçevesinde yetkili idari birimler tarafından incelenerek, izne dönüştürülmüştür" ifadesi kullanıldı.

Ak Parti yanlısı medyada Selahattin Demirtaş'ın öğretmen eşiyle ilgili aylardır okula uğramadan maaş aldığı yönünde bir iddia ortaya atılmıştı. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
veysi aslan
veysi aslan - 2 yıl Önce

Ne alaka yani siz salakmısınız başka işiniz mi yok sizin aptallar birde emine Erdoğanı araştırın bakın bizim paraları nereye harcamış yokluktan gelen bir insan nasıl bu kadar zengin olabiliyor salaklar sizi