Mansur Yavaş: Ben izin almadan televizyona çıkarım

Özhaseki, Erdoğan’ın izin vermesi durumunda rakibi Yavaş’la televizyonda tartışacağını söylemişti

Mansur Yavaş: Ben izin almadan televizyona çıkarım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AKP adayı Mehmet Özhaseki’nin 'televizyon' açıklamasına yanıt verdi

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Polatlı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Mitingin ardından Polatlı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılan Yavaş burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yavaş, Özhaseki’nin ‘Mansur bey ile televizyona çıkmak isterim ancak Tayyip bey izin verirse’ sözlerinin sorulmasının üzerine, “Bu varsayım bir gerçekleşsin cevabımızı ona göre veririz. Önce duyalım, -izin alırsa diyorsunuz, ben gitsin izin alsın demem- biz izin falan almadan çıkarız” cevabını verdi.

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki “Mansur Yavaş’la bir televizyon programına çıkar mısınız?” sorusuna, “Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim” yanıtını vermişti.

‘SOYADIM YAVAŞ AMA KENDİM HIZLIYIM’

Özhaseki’nin ‘Yavaş, yavaş proje yapılmaz, yavaş yavaş yatılır’ sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Yavaş, şunları söyledi:

“Buna verilecek cevap yok, soyadım Yavaş ise ne diyebilirim, ama kendim hızlıyım. Bunu da herkes görüyor. Eleştiri yapılacaksa projeler üzerinden yapsın. Gerçi onu da söylediğim zaman proje falan yok diyor ama Ankara’da yoksulluğu, fakirliği bitirmeyi proje olarak görmüyorlar. Fark ederseniz salon toplantıları ile işi geçiştirmeye çalışıyorlar. Halkın içerisine girmiyorlar. Onlar ne diyorlar birebir görsün isterim. Mümkünse de korumasız gezsin çünkü Ankara Ticaret Odası’nda bile köpeklerle arama yapılıp girdiğine göre ben bu kadar halktan korku nedir bilmiyorum. Halktan korkmamak için onların yanında olup, onların taleplerini yanına getireceksiniz.”

‘ÇAMUR ATMAYA KALKTIKÇA ELİNE BULAŞIYOR’

Yavaş rakibi Özhaseki’nin ‘terör’ eleştirilerine de değinerek şunları kaydetti:

“Bitmiş, tükenmiş olunca insan ve verecek cevabı olmayınca halkta karşılığı olmadığını anlayınca çamur atmaya çalışıyor ama bir daha söylüyorum çamur atmaya kalktıkça eline bulaşıyor. Teröriste gerilla dedi. E buna ne cevap verilir? Biz teröriste terörist diyoruz bu kadar basit. İşin garip tarafı belki de dünyada ilk kendi verdiği demeci ‘kişilik haklarını ihlal ediyor’ diye yasaklatıyor. Böyle bir olay dünyada yok. Ben söylesem, yasaklatsa anlayacağım. Kendi sözleri kişilik haklarını nasıl ihlal etti ben çözemedim. O mahkeme de nasıl karar verdi anlamadım.”

‘ONU DA YASAKLATABİLİR’

Yavaş, rakibi hakkında yeni kasetler çıkacak iddiasına ise şu cevabı verdi:

“Yeni kaset derken yani bizim gizlimiz saklımız yok. YouTube’a Özhaseki yazınca yapıp yapamadığı projeleri de söylediği sözleri de görüyorsunuz ama çabuk girin onu da yasaklatabilir.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 22:18

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER