Kurtulmuş’tan vize muafiyetine ilişkin açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Kurtulmuş’tan vize muafiyetine ilişkin açıklama
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, vize muafiyeti için çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Vize serbestisi için üzerimize düşeni yapacağız. AB’nin de net şeffaf şekilde hareket edeceğini, bu kadar sorumluluğu yerine getirmiş Türkiye’ye karşı hareket edeceklerini düşünüyorum" dedi.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:
 
"Şimdi sorumluluklarını yerine getirme sırası AB’dedir. AB’nin de net şeffaf şekilde hareket edeceğini, bu kadar sorumluluğu yerine getirmiş Türkiye’ye karşı hareket edeceklerini düşünüyorum. Teknik düzeyde görüşmeler devam ediyor. AB Bakanımız ve Dışişleri Bakanımız çalışmalarını sürdürüyor. Brüksel’deki toplantıların devamı olan bir takım görüşmeler sürdürülecek. Bu sürecin olumlu bir şekilde sonuçlanması için üzerimize düşeni yapacağız.
 
"Arkadaşlarım, ikinci olarak ele alınan konu paralel devlet yapılanması ile ilgili mücadelede bakanlıklarla ilgili yapılan çalışmalar. Özellikle MGK’da paralel yapılanma bir terör örgütü olarak tanımlanmasıyla gelinen süreçte yapılacak olan işler gündeme getirilmiştir. Bu süreçteki yapılacak olan çalışmalar gözden geçirilmiştir. Devletin bütün birimleri tarafından hassasiyetle takip edileceğini söylüyorum.
 
"Az bir çalışma takvimi kaldı, belki TBMM yazın da çalışabilir. Her bakanlığın öncelediği yasalar var. Bunları hangi takvim içerisinde gündeme getireceğiz, bunları da konuştuk."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 19:37
YORUM EKLE