Kurtulmuş’tan dokunulmazlık görüşmelerine ilişkin açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar kurulu sonrasında basın açıklaması yaptı

Kurtulmuş’tan dokunulmazlık görüşmelerine ilişkin açıklama
Dokunulmazlıkların görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu’nda Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin bir kez daha saldırıya uğramasına dair konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP'lileri suçladı. 

Kurtulmuş, "Bu görüntüler TBMM'ye yakışmıyor. Bu görüntülerle hiç kimse, hükümete geri adım attırır, rafa kaldırırız diye düşünmesin. Ben de az önce izledim. Kaba kuvvetin hakaretin, küfürün hepsinin bini bin para olduğu bir ortamı oluşturmaya vesile olmasınlar. Bu çerçevede kim ne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikamette Meclis'e gelecektir" dedi.

1 MAYIS

1 Mayıs kutlamalarına ilişkin Kurtulmuş, "Az da olsa bu sene de korsan gösteriler oldu. İllegal bazı tutumlar içerisinde olanlar oldu. 20 tane korsan gösteri yapıldı. Bu korsan gösterilerde 235 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte de çok sayıda yasa dışı dokümanlar, malzemeler ele geçirildi. Genel olarak 1 Mayıs'ın barış içinde geçmiş olmasını da önemli bulduğumuzu ifade etmek isterim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 20:09
YORUM EKLE