Kürkçü, Atakan'ın ölümünü Meclis'e taşıdı

Ertuğrul Kürkçü, Ahmet Atakan'ın ölümüne ilişkin soru önergesi verdi...

 Kürkçü, Atakan'ın ölümünü Meclis'e taşıdı

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Antakya'da polisler tarafından atılan gaz kapsülüyle vurularak yaşamını yitirdiği belirtilen, ancak resmi açıklamalarda çatıdan düştüğü ileri sürülen 22 yaşındaki Ahmet Atakan'ın ölümüne ilişkin, İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yanıtlanması talebiyle yazılı soru önergesi verdi. 

Kürkçü'nün verdiği önergede Antakya'nın Armutlu Mahallesi Gündüz Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın üst katından düşerek öldüğü iddia edilen Ahmet Atakan'ın, düştüğü alanda üzerinde kan lekesi ve saç telleri bulunan bir gaz bombası kapsülü bulunarak ve ailesince jandarmaya teslim edildiğine dikkat çekilerek, "Raporun bu şekilde çıkması ve Bakanlığınız tarafından Ahmet Atakan'ın bir güneş panelini aşağı atarken düşmüş olduğu açıklaması gerek Ahmet Atakan'ın ailesinde, gerekse kamuoyunda endişe ve şüphelere yol açmıştır" ifadeleri yer aldı.

Kürkçü, Bakan Güler'in yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

- Kapsül üzerindeki kırmızı leke kan değilse nedir?

- Saç telleri neden incelenme gereği duyulmamış ve kime ait olduğu belirlenmemiştir?

- Bakanlığınız, Ahmet Atakan'ın düşmesini incelemek üzere bir müfettiş görevlendirmiş midir? Görevlendirdiyse elde ettiği sonuçlar nelerdir? (Yüksekova Haber)

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2013, 12:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER